2 Bin 545 Engelliye Kamuda İstihdam Yolu Açılıyor!
Advert Advert Advert


2 Bin 545 Engelliye Kamuda İstihdam Yolu Açılıyor!


2 Bin 545 Engelliye Kamuda İstihdam Yolu Açılıyor!
2 Bin 545 Engelliye Kamuda İstihdam Yolu Açılıyor! -

Engelliler için yapılan istihdam çalışmalarından biri daha hayata geçiriliyor. Temmuz ayı itibari ile 2 bin 545 engellinin kamu sektöründe istihdam edilmesi sağlanacak.

Ülke genelinde devam eden milli istihdam seferberliği kapsamında personel alımları devam ediyor. İşe alımlarda dezavantajlı oldukları için sorun yaşayan vatandaşlar için devlet el uzattı. Engelli vatandaşların iş hayatında yer alması için yapılan çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor. Daha önce engelli vatandaşların iş hayatında yer almaları hem toplu yaşama adapte olmaları hem de ekonomik açıdan kendilerini geçindirebilmeleri için yapılan vergi teşviki gibi çalışmalardan sonra bu vatandaşların mağduriyet yaşamaması için kamu sektöründe alım yapılacağı açıklandı. Bedensel engeli yüzünden dezavantajlı konumda olan ve özel sektörde iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar için oldukça önemli olan açıklama ilgili kişileri oldukça sevindiriyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre temmuz ayı içerisinde engelli olan vatandaşlar için kamu sektöründe istihdam sağlanacak. İstihdam seferberliği kapsamında yürütülen bu çalışma bu konuda haber bekleyen engelli vatandaşlar ve aileleri tarafından sevinç ile karşılandı.

Tercih Tarihi Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre temmuz ayı içerisinde engelli memur adaylarının merkezi yerleştirme işlemi gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yapılacak işlemler ile 2 bin 545 engelli memur adayının atamasının gerçekleşeceğini belirten yetkililer, engelli memur alımı için adayların 12 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında başvuru yapabileceğini duyurdu.

Adayların Eğitim Durumları

Engelli memur adaylarının başvuruların internet üzerinden alınacağını belirten yetkililer, yerleştirmede ön lisans düzeyinde 507 engelli memur, lisans düzeyinde 1348 engelli memur, ilköğretim düzeyinde 246 memur, lise düzeyinde ise 444 memur alınacağını, toplamda 2545 adet engelli memur alımı gerçekleşeceğini açıkladı.

memur alımı personel alımı atama ekonomi engelli memur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!