Katar’da Türk Mobilyası Rüzgârı!
Advert Advert Advert


Katar’da Türk Mobilyası Rüzgârı!


Katar’da Türk Mobilyası Rüzgârı!
Katar’da Türk Mobilyası Rüzgârı! -

Son dönemlerde sıkıntılı günler geçiren Katar’da artık daha çok Türk markası görülüyor. Hem evlerde hem de projelerde bundan sonrasında Türk mobilyası imzası olacağını belirten MOSFED Başkanı Güleç, lüks otel ve rezidansların ilk tercihinin Tük mobilyası olduğunu söyledi.

Son dönemlerde yaşadığı ambargo ile gündemde olan ve sıkıntılı günler geçiren Katar’da her geçen gün daha fazla Türk markası görülmeye başlanıyor. Katar’ın yaşadığı sıkıntılar dolayısı ile gıda maddeleri temini konusunda ilk el uzatanlardan olan Türk gıda ihracatçılarından sonra bundan sonraki süreçte Katar’da Türk mobilyaları da oldukça büyük önem taşıyacak. Şu an Katar’daki lüks otel ve rezidanslardaki mobilya tercihinin Türk mobilyasından yana olduğunu, bütün projelerde bu alanda birinciliğin olduğunu belirten Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Katar’ın yanı sıra bütün Körfez ülkelerinin Türk mobilya sektörünü yakından takip ettiğini, en son Katar’da gerçekleşen Expo Fuarı sonrasında büyük atılımlar gerçekleştirildiğini söyledi.

Katar Körfezin Parlayan Yıldızı

Katar’ın çok hızlı gelişen bir ülke olduğunu, beş yıldızlı oteller ve rezidansları ile Körfez’in çok önemli aktörlerinden biri olduğunu belirten Güleç, son yaşanan krizin ayrı tutulması gerektiğini, yaşanan bu sıkıntıya rağmen Türk mobilyasının Katar’daki prestijinin çok yüksek olduğunu, ülkeye yapılan mobilya ihracatında bundan sonraki süreçte artış yaşanacağını, ülkede yapılan projelerin yakından takip edilmesinin bu alanda olumlu etkisinin olacağını söyledi.

Kalite İle Fark Yaratıyor

Ülkede son yıllarda marka tercihinin farklılaşmaya başladığını, Uzakdoğu’dan gelen ucuz malın çok talep gördüğünü ancak Türkiye’nin bu alanda avantajı olduğunu belirten Güleç, Türk mobilyasının kalite ile fark yarattığını, son dönemlerde bütün projelerde yer almaya başladığını, bu durumun ihraçta rakamlarına da yansıdığını söyledi.

ihracat mobilya ekonomi katar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi