Apple, Çin’de İlk Veri Merkezini Kurmak İçin Hazırlanıyor
Advert Advert Advert


Apple, Çin’de İlk Veri Merkezini Kurmak İçin Hazırlanıyor


Apple, Çin’de İlk Veri Merkezini Kurmak İçin Hazırlanıyor
Apple, Çin’de İlk Veri Merkezini Kurmak İçin Hazırlanıyor -

Çin’de bir veri merkezi kurma üzere hazırlık yapan Apple’ın, bu yatırım için yaklaşık olarak 1 milyar dolar kullanacağı açıklandı.

Çin’de bir veri merkezi kurmak üzere hazırlık yapan Apple’ın, bu yatırım için yaklaşık olarak 1 milyar dolar kullanacağı açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) dev teknoloji firması olan Apple’ın, Çin’in güney bölgesinde yer alan Guicou eyaletinde bir veri merkezi açmak üzere hazırlık içerisinde olduğu açıklandı.

Guicou eyaletine ait olan resmi internet sitesinden konu üzerine yapılan açıklamaya göre, Apple, Çin’deki açacağı ilk veri merkezini Guicou eyaletinde yer alan Gui’an Yeni Gelişim Bölgesi üzerinde kuracak. 

Konu üzerine yapılan açıklamalarda ayrıca, Çin’in ana karasında bulunan iCloud servislerinin yürütülmesi planlanan bu veri merkezi için Apple’ın, yaklaşık olarak 1 milyon dolar civarında bir yatırım gerçekleştireceği bilgisine yer veriliyor.

Veri merkezine ait olacak olan güç kaynağı için yalnızca yenilebilir enerji kullanılacağının dile getirildiği bu yatırım, Çin’in güneyinde yer alan yeşil enerji alanlarında bir pilot çalışma olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Apple Tarafından Danimarka’da Açılacak Olan İlk Veri Merkezi  Bu Yıl Tamamlanacak

Öte yandan Apple, Danimarka’da açacağı ilk veri merkezi için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanı sıra Viborg şehrinde açılacak olan bu ilk veri merkezini takip edecek olan ikinci veri merkezinin detayları ise şimdiden açıklandı. Açıklanan bu detaylara göre, Apple’ın Danimarka’da açmayı planladığı 2. Veri merkezi ülkenin Alman sınırı yakınında bulunan Aabenraa şehrine kurulacak.

Diğer veri merkezlerinde olduğu gibi bu veri merkezinde de Apple tamamen yenilebilir enerji kullanacak. Söz konusu olan bu merkez ise, Avrupa’da iTunes, Siri, iMessage ve Harita gibi servislerinin sıkıntısız bir şekilde işletilmesi için çalışmalar yürütecek.     

veri merkezi teknoloji Apple iCloud
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!