Seçici Olmak Marka Sahibi Yaptı!
Advert Advert Advert


Seçici Olmak Marka Sahibi Yaptı!


Seçici Olmak Marka Sahibi Yaptı!
Seçici Olmak Marka Sahibi Yaptı! -

Sipariş verdiği oda parfümününüm kokusunu beğenmeyen girişimci bu alanda bir çalışma yürüterek hem kendi markasını yarattı hem de bu alanda Türkiye ithalatının yüzde 10 seviyelerinde düşmesini sağladı.

Uzun yıllardır mağazacılık sektöründe devam ettirdiği bir ismi olan ve bu alanda çalışmalarını yürüten Kaya Perde ortakları arasında bulunan Fatma Kaya sipariş verdiği oda parfümünün kokusunun istediği ölçüde olmadığını fark edince bu alanda bir çalışma yapmaya karar verdi. Müşterilerinden gelen talebi de değerlendiren girişimci kadın, 2011 yılında girdiği ithal oda kokusu parfümü sektöründe ürünleri ithal etmek yerine üretmeyi tercih etti. Konu hakkında detaylı bir çalışma yürüten Kaya, ülke geneline bu alanda faaliyet gösteren 38 fabrika ve tesisi ziyaret etti ve sonunda bir fabrika ile anlaşma yaparak kendi markasını yarattı. Kaya, aynı zamanda fabrikanın Türkiye distribütörlüğünü de alarak bu alandaki çalışmalarını daha kapsamlı yürütme kararı aldı.

İhracat Alanında Da İlerliyor

Tesiste ürünlerin üretimin her aşaması ile ilgilendiğini bu konuda titiz davrandığını belirten Kaya, marka ismi olarak ‘’ By FK’’ yı tercih ettiğini, ürünün piyasada çok beğenildiğini şu anda birçok Orta Asya ülkesine ihracat gerçekleştirildiğini, şu anda birçok ülkeye kendi markasının gönderildiğini söyledi.

İthalat Oranını Düşürdü

Son yıllarda Türkiye genelinde çubuklu oda kokusunun çok popüler olduğunu ve bu alandaki ürünlerde ithalatın çok popüler olduğunu belirten Kaya, kendi markalarını üreterek bu alandaki ithalat rakamını yüzde 10 seviyesinde düşürdüklerini ve ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını söyledi. Kaya bu alanda çalışmaların yürütüldüğünü dışa bağımlılığın azaltılması ve gelecek yıllarda daha çok şube ile hizmet vermenin hedefleri arasında olduğunu söyledi.

ekonomi oda parfümü çubuklu oda kokusu ihracat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!