Hakan Uzan Tarafından Satın Alınan Vertu İflas Etti
Advert Advert Advert


Hakan Uzan Tarafından Satın Alınan Vertu İflas Etti


Hakan Uzan Tarafından Satın Alınan Vertu İflas Etti
Hakan Uzan Tarafından Satın Alınan Vertu İflas Etti -

Türkiye’nin ünlü iş adamlarından biri olan Hakan Uzan’ın 3. Ayda satın almış olduğu dünyaca ünlü telefon markası Vertu’nun batmış olduğu açıklandı. Zümrüt, pırlanta gibi kıymetli maddeler ile kaplanmış olan telefonların satıcısı Vertu, son dönemlerde ekonomik kriz ile mücadele ediyordu.

Türkiye’nin ünlü iş adamlarından biri olan Hakan Uzan’ın 3. ayda satın almış olduğu dünyaca ünlü telefon markası Vertu’nun batmış olduğu açıklandı. Zümrüt, pırlanta gibi kıymetli maddeler ile kaplanmış olan telefonların satıcısı Vertu, son dönemlerde ekonomik kriz ile mücadele ediyordu.

2014’de Vertu tarafından piyasaya sürülen dokunmatik ekranlı akıllı telefon, “İngiltere’de el yapımı” mottosu ile tanıtılıyordu.

Türkiye’nin en ünlü iş adamlarından bir olan Hakan Uzan tarafından satın alınmış olan İngiliz firması, satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesinden dört ay sonrasında temizleneceği duyuruldu. Zümrüt, pırlanta gibi kıymetli maden parçaları ile kaplanmış olan cep telefonlarının satıcısı olan Vertu’nun, son dönemlerde ciddi bir ekonomik kriz ile mücadele ettiği biliniyordu. Hakan Uzan bu İngiliz şirketini, Kıbrıs’ta yer alan Baferon Ltd. Şti. üzerinden yaklaşık olarak 230 milyon lira civarında bir bedel karşılığında satın almıştı.

Lüks telefon markası Vertu’nun kapanması ile beraber yaklaşım olara 200 kişinin işsiz kalacağı öngörülüyor. Konu üzerine uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, Vertu’nun kendisi gibi olan diğer şirketler ile rekabet dahi edemediği bildiriliyor.

Sürgün hayatını Paris’te sürdüren Hakan Uzan, söz konusu olan bu şirketi 1,9 milyon sterlin ile iflasın eşiğinden kurtarmayı hedefleyerek, Mart ayı içerisinde Çinli bir iş adamından satın almıştı. Fakat Vertu’nun neredeyse 128 milyon sterlin civarında bir zararı mevcut bulunuyordu.

Nokia tarafından 1998 yılında kurulmuş olan Vertu, 2012 yılında elden çıkarılması sebebiyle Nokia’nın Symbian işletim sistemini kullanmayı bırakmış ve o tarihten sonra Android işletim sistemine başlamıştı.    

Hakan Uzan Vertu ekonomik kriz iflas
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!