Özdebir: Ekonomik Aktörler 15 Temmuz’da Başarılı Sınav Verdi!
Advert Advert Advert


Özdebir: Ekonomik Aktörler 15 Temmuz’da Başarılı Sınav Verdi!


Özdebir: Ekonomik Aktörler 15 Temmuz’da Başarılı Sınav Verdi!
Özdebir: Ekonomik Aktörler 15 Temmuz’da Başarılı Sınav Verdi! -

Özdebir Türkiye ekonomisinin dinamiklerinin çok sağlam olduğunu söyledi. 15 Temmuz’da ekonomik aktörlerin başarılı bir sınav verdiğini belirten Özdebir, ekonomide kalıcı bir hasar oluşmadığını söyledi.

Türkiye ekonomisinin dinamiklerinin 15 Temmuz sonrasında bir kez daha test edildiğini ve ekonomik aktörlerin bu süreçte başarılı bir sınav verdiğini belirten Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türk halkının gerçekleşen darbe girişimi sonrasında kahramanlık gösterdiğini ve buna engel olduğunu söyledi. Darbe girişimi ile Türkiye’nin ekonomik bir kıskaca sokulmak istendiğini, ancak bunu yapmak isteyenlere fırsat verilmediğini belirten Özdebir, bu süreçte uluslararası derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin notunu alelacele aşağı çektiklerini, yurt içi ve yurt dışında gerçekleşen tüm bu olumsuz durumlara karşı ekonominin ayakta kaldığını ve her şeye rağmen ilerleme kaydettiğini söyledi. Geçen yıl tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisinin yüzde 2,9 seviyesinde büyüme gördüğünü belirten Özdebir, 2016 yılının son çeyreğinde ciddi bir toparlanma süreci yaşandığını söyledi.

Ekonomide Kalıcı Hasar Meydana Gelmedi

Konu hakkında açıklamada bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran da sürecin doğru bir yörüngede atlatıldığını, yaşanan bu gelişme ile ekonomide kalıcı hasar oluşmadığını, iş adamlarının bu konuda dik durduğunu, sorumluluklarını yerine getirerek yatırımlarını ertelemediklerini, üretimi ve istihdamı artırdıklarını söyledi.

Yüksek Büyüme Oranı Elde Edildi

Geçen yılın son çeyreğinden itibaren ihracat, istihdam ve üretim ile ilgili teşviklerin devreye sokulmasının çok önemli olduğunu bu sayede bu yıl yüksek büyüme elde edildiğini belirten Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Ali Tekin Çelik, bundan sonra Türkiye’nin önünün daha açık olduğunu, birlik ve beraberlik içinde tüm sorunların aşılabileceğini söyledi.

ekonomi büyüme ASO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!