Bakan Zeybekçi Otomotiv Sektöründe Çok Güzel Gelişmeler Yaşanacağını Açıkladı
Advert Advert Advert


Bakan Zeybekçi Otomotiv Sektöründe Çok Güzel Gelişmeler Yaşanacağını Açıkladı


Bakan Zeybekçi Otomotiv Sektöründe Çok Güzel Gelişmeler Yaşanacağını Açıkladı
Bakan Zeybekçi Otomotiv Sektöründe Çok Güzel Gelişmeler Yaşanacağını Açıkladı -

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi otomotiv sektörü ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Zeybekçi tarafından yapılan bu açıklamalarda, otomotiv sektöründe çok güzel gelişmeler yaşanacağı belirtilirken, Zeybekçi’nin yapmış olduğu bu açıklama dünyadaki büyük otomobil şirketleri tarafından Türkiye’ye daha fazla yatırım yapılması olarak değerlendirildi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi otomotiv sektörü ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Zeybekçi tarafından yapılan bu açıklamalarda, otomotiv sektöründe çok güzel gelişmeler yaşanacağı belirtilirken, Zeybekçi’nin yapmış olduğu bu açıklama dünyadaki büyük otomobil şirketleri tarafından Türkiye’ye daha fazla yatırım yapılması olarak değerlendirildi. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2017 yılının ilk 6 aylık değerlendirme toplantısının katılımcıları arasında, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yer aldı. Toplantı esnasında konuşma yapan Meclis Başkanı Mehmet Büyükekşi, uluslararası ticaretten yüzde 1,5 oranında pay elde edebilmek için yeni yatırımların gerçekleştirilmesi gerektiğini, bu yatırımlar olduğu takdirde bu oranı elde etmenin çok kolay olacağını ifade etti.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi ise konu üzerine yapmış olduğu açıklamasında, söz konusu olan bu hedefin 2023 yılında olmasa da en geç 2025 yılında gerçekleşebileceğini, Dünya Birinci Liginin yarısına ulaşıldığında Türkiye’nin bambaşka bir noktada olabileceğini, bu sebeple 1,5 hedefinden asla vazgeçmeyeceklerini dile getirdi. Konuşmalarında yakın bir zamanda otomotiv sektöründe oldukça iyi gelişmeler yaşanacağına vurgu yapan Bakan Zeybekçi, bir takım mevcut olan markaların, dünyadaki en büyük ana üretim birimi olmak yönünde bir takım gelişmelerin yaşanacağını da açıklamalarına ekledi.

Ortadoğu’da yaşanacak olan her türlü gelişmenin ülke için bir fırsat oluşturabileceğini dile getiren Zeybekçi, Türkiye’nin yatırımcılarının, ihracatçılarının oldukça güzel işlere imza attığını, dünya üzerindeki en gelişmiş hava kargosu taşımacılığını Katar için yapmış olduklarını ve Katar yaşamış olduğu bu sorunlu dönemi sıkıntısız bir şekilde arkasında bırakabilirse, Türkiye ile yepyeni bir döneme gireceğini de açıklamalarına ekledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Türkiye İhracatçılar Meclisi otomotiv
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!