Şimşek: Kalıcı Reformalar Yaptık!
Advert Advert Advert


Şimşek: Kalıcı Reformalar Yaptık!


Şimşek: Kalıcı Reformalar Yaptık!
Şimşek: Kalıcı Reformalar Yaptık! -

Şimşek, kısa süre içerisinde ekonomide kalıcı reformların yapıldığını söyledi. Şimşek ekonominin hızlı bir toparlanma ve büyüme süreci geçirdiğini sözlerine ekledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İzmir’de katıldığı toplantıda ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. İzmir’in üretken bir şehir olduğunu ve Türkiye’nin en önemli gelişme motorlarından biri olduğunu belirten Şimşek, yaptığı açıklamada 15 Temmuz’ a dair açıklamalarda da bulundu. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen darbe girişimi hakkında açıklama yapan Şimşek, demokrasinin sekteye uğramasının her alanda olumsuz etkilere sebep olacağını, darbelerde ekonominin darbe öncesindeki eviyeye gelmesinin yıllar aldığını, ancak geçen sene gerçekleşen darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürütülen çalışmalar sayesinde bu sürecin kısa bir sürede atlatıldığını, gösterilen basiret ve mücadele sayesinde bu badirenin de atlatıldığını söyledi. Geçen yıl yaşananlara rağmen Türkiye2nin iyi bir toparlanma süreci geçirdiğini, geçen yılın son çeyreğinde toparlanmanın başladığını ve 2017 yılına iyi bir başlangıç yapıldığını belirten Şimşek, 2017 sonu itibari ile ekonomide daha olumlu sonuçlar alınacağını söyledi

Kalıcı Reformlar Yapıldı

Türkiye’nin büyümeye devam eden bir ülke olduğunu, bu konuda yürütülen çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini belirten Şimşek, tekrar yüzde 5 büyümeyi işaret eden bir dinamizmin içerisinde bulunulduğunu, istihdam ve üretim noktasında büyük bir başarı hikayesi yazıldığını söyledi. Bu konuda kalıcı reformların yapıldığını belirten Şimşek, ekonominin hızlı ve güçlü bir toparlanma süreci yaşadığını, büyüme içerisinde olduğunu söyledi.

İstihdama Önem Verildi

İstihdam konusunda önemli çalışmalar yürütüldüğünü, bu yıl istihdam ve ihraçta seferberliği başlatıldığını bu konuda iş adamlarının da bu davaya sahip çıktığını belirten Şimşek, kalıcı reformlar sayesinde bu sürecin devam edeceğini söyledi.

ekonomi darbe grişimi reform
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018