Advert Advert Advert


   

31 Milyon Liralık Yatırımla Tamamlandı!

31 Milyon Liralık Yatırımla Tamamlandı!

Çorum’un Bayat ilçesine yapılan 31 milyonluk yatırımda sona gelindi. İlçedeki Kunduzlu Barajı’nın 31 köye yıllık 2,06 milyon metreküp su temin etmesi bekleniyor.

Devlet tarafından yapılan yatırımlardan birin de daha sona gelindi. Başladığı günden bugüne su temin edeceği 31 köy tarafından heyecanla beklenen Kunduzlu Barajı’nda nihayet sona gelindi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Çorum’un Bayat ilçesinde yapımı süren baraj inşaatı tamamlandı. Konu hakkında açıklama yapan Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, barajı yapımına 31 milyon liralık yatırım yapıldığını söyledi. Çorum’a yapılan bu çok önemli yatırım ile mümbit toprakların su ile buluşmasının sağlanacağını, vatandaşların içme suyu ve kullanma suyu konusundaki sıkıntısının giderileceğini belirten Acu, yapılan bu yatırımın Çorum açısından çok önemli olduğunu söyledi. Barajın tamamlanması ile 31 köye su temini sağlanacağının belirten Acu, derelerdeki taşkın riskini azaltmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini, bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

İçme Ve Kullanma Suyu

Türkiye genelinde çok büyük çaplı yatırımların gerçekleştirildiğini belirten Acu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından verilen talimat ile büyük sulama projeleri alanları kapsamında olmayan kırsal kesimlerde de kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civar köylerdeki içme ve kullanma suyu ihtiyacının giderilmesi kapsamında Kunduzlu Barajı’nın yapıldığını, tamamlanana baraj sayesinde 31 köye yılda 2,06 milyon metreküp içme suyu ulaşacağını söyledi.

31 Milyon Liraya Mâl Oldu

31 köye su ulaşmasını sağlayacak projenin 31 milyon liraya mâl olduğunu belirten Acu, projede baraj ulaşım yolu, derivasyon tesisleri, su alma yapısı, beton kaplama imalatları yapılarak çalışmanın tamamlandığını söyledi.

ekonomi baraj Kunduzlu Barajı DSİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
QNB Finansbank'tan 15 Yıl Vadeli, Anında 150.000 TL Konut Kredisi!
QNB Finansbank'tan 15 Yıl Vadeli, Anında 150.000 TL Konut Kredisi!
Varlık Fonu Yatırımları Desteklenecek
Varlık Fonu Yatırımları Desteklenecek