Türk Telekom’un Büyük Zarara Uğraması An Meselesi
Advert Advert Advert


Türk Telekom’un Büyük Zarara Uğraması An Meselesi


Türk Telekom’un Büyük Zarara Uğraması An Meselesi
Türk Telekom’un Büyük Zarara Uğraması An Meselesi -

Türk Telekom’un uğrayacağı zarar büyük faturalara mal olabilir. Konu ile alakalı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili olan Erhan Usta açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom’un uğrayacağı zarar büyük faturalara mal olabilir. Konu ile alakalı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili olan Erhan Usta açıklamalarda bulundu. Usta yapmış olduğu açıklamasında, Türk Telekom’un yetkililerin hesaba çekilmesi gerektiğini dile getirirken, aynı zamanda şirketin boşaltılması yönünde talimat verildiğini de ifade etti.

Özelleştirmek maksadıyla hükümet tarafından yüzde 55’inin OTAŞ’a satılmış olan Türk Telekom’da bir takım ekonomik krizlerin yaşanması sebebiyle kamu kurum ve kuruluşlarına sıkıntı oluşturabileceği belirtildi. Hem Grup Başkan Vekili hem de MHP’nin Samsun Milletvekili olan Erhan Usta konu ile alakalı olarak yapmış olduğu konuşmasında, Türk Telekom tarafından yapılması gereken altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmediği, dolayısıyla asıl sorunun ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacağını ve bu durum için şirket yetkililerinin hesaba çekilmesi gerektiğini ifade etti.

Erhan Usta konuşmalarında, söz konusu olan şirketin 3,5 yıllık kazancı kadar bir bedel karşılığında satılarak kamuya oldukça büyük bir zarar yaşatıldığını, hükümet tarafından yapılan özelleştirme çalışmalarından sonra ise hiçbir şekilde denetime tabi tutulmayarak, şirketin boşaltılmasına adeta müsaade edildiğini de dile getirdi.

Şirketin özelleştirilmesi ile beraber kişisel hakların mı yoksa altyapının mı teslim edildiğine dair bir bilgi hala kamuoyuna verilmezken DPT yönetimi ile dahi bu bilgiye ulaşılmadığını belirten Usta, sözleşme uyarınca şirketi satın alan firmanın, altyapı ve teknoloji yatırımlarını gerçekleştirmek mecburiyetinde olduğunu ve bunun içinde hükümetin devamlı olarak denetlemeye tabi tutması gerektiğini açıklamalarına ekledi. Fakat hiçbir zaman Türk Telekom’un denetlenmediğini de anlatan Erhan Usta, Türk Telekom muhafaza edilerek kamunun zarara uğramasına neden olunduğunu belirtti.

Türk Telekom OTAŞ altyapı yatırımları özelleştirme çalışmaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018