Advert Advert Advert


   

Büyüme Hedeflerimizi Arttırdık, İkinci Çeyrekte Yüzde 5’in Üzerinde Büyüme Bekleniyor

Büyüme Hedeflerimizi Arttırdık, İkinci Çeyrekte Yüzde 5’in Üzerinde Büyüme Bekleniyor

Kalkınma Bakanı Elvan tarafından yapılan açıklamada ikinci çeyreğe dair büyüme hedefinin arttığı belirtildi.

Mersin’de gerçekleştirilen bir programa katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Ülkemiz, 7 düvele karşı verdiği mücadele sırasında 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüme kaydetti. Biz bu başarıyı ekonomide gösterdiğimiz istikrara ve dış güçlere karşı gösterdiğimiz kararlı tutuma borçluyuz. Bundan sonra da Allah'ın izni ile ikinci çeyrekte yüzde 5'in üzerinde bir büyüme performansını göreceğiz. Türkiye her geçen gün daha da büyüyecek ve güçlenecektir. Ne içte ne de dışta hiç kimse bu büyümenin önünü kesemeyecektir." dedi.

Mersin’in Toroslar ilçesinde yer alan 200 rakımlı dağ köylerinden biri olan Güzelyayla Mahallesi’nde kıraathanede vatandaşların sorularına da cevap veren Elvan, ay yıldızlı bayrak söz konusu olduğunda her zaman bu ülkenin en yaşlısından en gencine ayağa kalkacağını ve elinden geleni yapacağını bildiklerini belirterek Türk insanının vatan ve millet sevgisinin her dönemde en büyük gücü olduğunu ifade etti.

Dünyanın dört bir tarafında ülke mücadelesine devam ettiklerini belirten Bakan;” Bir tarafta PKK, DEAŞ, FETÖ. Diğer tarafta ülkemizin büyümesini istemeyen, bizi çekemeyen dış güçler. Elbette ki bunların hiçbiri mazeret değil. Biz daha iyiye ulaşacak ve hep daha yükseklere göz dikeceğiz. Ülkemiz bin bir zorlukla mücadele ettiği ilk çeyrekte bile yüzde 5 büyüme kaydetti. İnşallah bundan sonra büyüme hızımız daha da artacak. Daha büyük ve güçlü bir Türkiye için el ele vereceğiz. Kimsenin önümüzü kesmeye gücü yetmeyecektir. Bu ülke, bu millet bizim. Bizim gideceğimiz başka bir yerimiz yok. BU nedenle ülkemize birlikte sahip çıkacağız.” Dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan büyüme hedefi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası'ndan 20.000 TL Taşıt Kredisi ve Detayları
Yapı Kredi Bankası'ndan 20.000 TL Taşıt Kredisi ve Detayları
Fibabanka'dan Günde 10 TL'den Başlayan Ödeme ile İhtiyaç Kredisi!
Fibabanka'dan Günde 10 TL'den Başlayan Ödeme ile İhtiyaç Kredisi!