Advert Advert Advert
Trabzon’a 7,8 Milyon Liralık Yatırım Yapılacak

Trabzon il merkezinde tüm Doğu Karadeniz sanayisine hizmet vermesi amacı ile Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi kurulacak.


Trabzon’a 7,8 Milyon Liralık Yatırım Yapılacak

Trabzon il merkezinde tüm Doğu Karadeniz sanayisine hizmet vermesi amacı ile Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi kurulacak.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Valiliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından alınan Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezinin kuruluşu kararının bölge için oldukça güzel sonuçlar vereceği belirtildi. Çalışmanın protokollerinin imzalandığını belirten Hacısalihoğlu, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde inşaatın da yakın zamanda başlamış olduğunu açıklayarak binanın yapımının ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından gerçekleştirileceğini anımsattı.

Bu merkezin Trabzon ve tüm Doğu Karadeniz bölgesinin rekabet edebilirliği ve kalkınmasına katkıda bulunacağını belirterek hem mevcut kamu ve özel sektör girişimlerinin hem de üniversiteler ile bireylerin inovasyon ve ar-ge potansiyellerinin artacağının önemine değindi. Ülkemiz açısından ar-ge yatırımlarının bir numaralı öncelik olduğunun farkında olduklarını belirten Başkan Hacısalihoğlu, 7,8 milyon lira bedel ile ihale edilmiş olan 7 bin 379 metrekare alana sahip ve içerisinde büyük bir kompleks bulunduran bu tesisin ileride bölgenin gelişim ile anılmasını sağlayacağını açıkladı.

Hacısalihoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu merkez ile 7 bin 379 metrekare kapalı alan üzerinde eğitim birimleri, Ar-Ge laboratuvarları, kuluçka merkezi, üç boyutlu tarama teknolojileri, katmanlı üretim teknolojileri, toz metodolijisi, biyoteknoloji laboratuvarlarının yanı sıra konferans ve seminer alanları yer alacak. Ayrıca idari bölümlerde misyon ve vizyonu ile  öne çıkan girişimcilerimiz için oda tahsis etmeyi ve bu insanları laboratuvarları ücretsiz bir şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Ar-Ge yatırımlarını arttırarak üretimi destekleyecek bu projenin sadece bölgemiz değil ülkemizin gelişimine önemli oranda katkı sağlayacağına projeye imza atan tüm ekip olarak büyük bir inancımız mevcut.”

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu Trabzon Yatırım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşitli Ödeme Planları ile Konut Kredisi ING Bank'tan!
Çeşitli Ödeme Planları ile Konut Kredisi ING Bank'tan!
80 Milyona Zam Müjdesi
80 Milyona Zam Müjdesi