Kadınlara Yeni İstihdam Kapısı: Güneş Paneli Üretimi
Advert Advert Advert


Kadınlara Yeni İstihdam Kapısı: Güneş Paneli Üretimi


Kadınlara Yeni İstihdam Kapısı: Güneş Paneli Üretimi
Kadınlara Yeni İstihdam Kapısı: Güneş Paneli Üretimi -

Muş’ta düzenlenen kursu başarı ile tamamlayan kadınlar şehirde açılacak güneş paneli üretim tesisinde çalışmaya başlayacak.

Grup Recif Solar enerji şirketi ve Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü tarafından 5 ay önce şehir merkezinde açılan “Güneş Paneli Eğitimi” kursu mezunlarını verdi. Yaklaşık 4 aylık eğitimi başarı ile tamamlayan kadınlar Muş Organize Sanayi Bölgesinde inşa edilen fabrikada iş başı yapacak.

Group Recif Solar Genel Koordinatörü Yüksek Elektrik Mühendisi Turhan Teknur Kiraz aynı zamanda kursta da eğitim verdi. Türkiye’de gelişmekte olan bir sektörde hizmet verdiklerini belirten Kiraz bu alanda istihdam edecek personel bulamadıkları için kendi eğitimlerini verme kararı alan firmanın Muş’ta açacağı üretim tesisi için Muş kadınlarına istihdam da öncelik tanıdığını belirtti. Kiraz açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Sektörümüz oldukça hızlı gelişen ve teknik bir sektör. Bu nedenle çalıştıracak personel bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Kendi eğitimlerimizi düzenleyerek kalifiye eleman yetiştirme projesi Muş İŞKUR Müdürlüğü’nün de desteği ile şu an çok iyi bir noktaya geldi. İnşaatı devam eden Muş fabrikamızda 400 personel çalıştırmayı planlıyoruz. Bu personellerin büyük çoğunluğu kadınlardan oluşacak. Bu sayede kadınlara kendi emekleri ile geçinme ve evlatlarını daha iyi yetiştirme imkanı sunacağız. Fabrikamızda elektrik enerjisini de kendimiz ürettiğimiz için ülke ekonomisine de faydamız büyük olacak.”

Kursiyerler de kurstan duydukları memnuniyeti dile getirirken, güneş paneli üretimini en iyi şekilde öğrenerek bu alanda başarılı olmak istediklerini dile getirdi. Kursiyerlerden Berna Gül Şahin Sabak kursu bitirdikten sonra fabrikada çalışmaya başlayacağını en büyük hayalinin ise bu sektörde kendi üretim tesisini kurmak olduğunu ifade etti.

güneş paneli istihdam MUŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!