İSKİ Faturaları E-Devlet Üzerinden Ödenebilecek
Advert Advert Advert


İSKİ Faturaları E-Devlet Üzerinden Ödenebilecek


İSKİ Faturaları E-Devlet Üzerinden Ödenebilecek
İSKİ Faturaları E-Devlet Üzerinden Ödenebilecek -

İSKİ’nin BKM ve Türksat ile imzaladığı protokol kapsamında aboneler faturaları e-devlet üzerinden kredi kartları ile ödeyebilecek.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, Bankalararası Kart Merkezi ve Türksat tarafından imzalanan karşılıklı protokol İSKİ faturalarının e-devlet sistemi ile ödenmesini sağlayacak. Bu alanda yatırım yapan ilk kuruluş olan İSKİ kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacı ile bu hizmete başlamaya karar verdiklerini duyurdu.

İSKİ yetkilileri tarafından bu konu ile ilgili yapılan açıklamada İstanbul genelinde milyonlarca aboneye hizmet götüren firmanın fatura tahsilatlarını kolaylaştırmak ve kullanıcılarının ödemelerini daha kolay yapmasını sağlamak amacı ile yeni bir uygulama başlattığı belirtildi.

Uzun zamandır e-devlet sisteminde abonelerine farklı hizmetleri online olarak sunan İSKİ Türksat ve BKM ile gerçekleştirilen kapsamında projenin çok yakın zamanda hayata geçirileceğini belirterek, faturalara eklenecek bir karekod sayesinde ödeme işleminin de çok kısa zamanda tamamlanacağını duyurdu. 3 boyutlu güvenlik (3D) ile gerçekleştirilecek ödemelerin güven konusunda kullanıcıları kaygıdan uzaklaştıracağını belirten yetkililer bu konuda ilk çalışmayı yapan kurum oldukları için de gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin e-devlet sistemi üzerinde hali hazırda hizmet verdiği alanlar arasında: abone olmak isteyenler için yeni abonelik başvurusu, indirimli abonelik başvuruları, abonelik başvurusunun iptali, mevcut başvurunun takip edilmesi, barajlarımızın doluluk oranlarını gösterir online veriler, dağıtımı gerçekleştirilen suların analiz raporları, mevcut abonelik bilgilerinin sorgulanması, bakım ve arıza bilgilerinin sorgulanması, borç sorgulama yer alıyor. Bu hizmetlere borç ödeme hizmetinin de eklenmiş olması kullanıcıların işlemlerini kolaylaştıracak ve online ödeme hizmeti sayesinde 24 saat tüm ödemeler gerçekleştirilebilecek.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi e-devlet fatura ödeme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!