Dışişleri Bakanı Uyardı, Onlar Gelmeye Devam Ediyor!
Advert Advert Advert


Dışişleri Bakanı Uyardı, Onlar Gelmeye Devam Ediyor!


Dışişleri Bakanı Uyardı, Onlar Gelmeye Devam Ediyor!
Dışişleri Bakanı Uyardı, Onlar Gelmeye Devam Ediyor! Dilek Demirler -

Almanya Dış işleri Bakanı Sigmar Gabriel geçtiğimiz haftalarda Alman vatandaşlarını Türkiye’ye seyahat etmemeleri konusunda uyarmış olmasına rağmen Alman turistler Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapmaktan vazgeçemiyor.

Almanya Dış işleri Bakanı Sigmar Gabriel geçtiğimiz haftalarda Alman vatandaşlarını Türkiye’ye seyahat etmemeleri konusunda uyarmış olmasına rağmen Alman turistler Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapmaktan vazgeçemiyor. Almanya’dan Kemer’e gelen turistler yaz tatillerine mutlu bir halde devam ediyorlar.

Yaz tatili planları yaparken değerlendirdikleri ilk ülkelerden biri olan Türkiye’ye gelen Alman turistler Kemer’de ve Antalya’nın diğer ilçelerinde keyifli bir şekilde tatil yapıyorlar. Antalya’ya gelen yabancı turist oranında ilk sırayı Ruslar alırken, ikinci sırada da Alman turistler bulunuyor. Antalya’da yabancı turistler bu sezon yoğunluk oluşturmaya devam ediyor.

Kısa adı KETOB olan Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Gül, Antalya’daki turist yoğunluğu ile ilgili bir açıklama yaptı. Tayyar Gül açıklamasında 2017 yaz sezonunda daha önceki yıllardaki yoğunluğa ulaşıldığını, gelen turistlerin en çoğunu Rusların oluşturduğunu, Avrupa Birliği ve Almanya ile yaşanan gerginliklerden dolayı Alman turist sayısında azalma beklediklerini, ancak çok az bir azalma olduğunu, Almanya’dan gelen yabancı turistlerin de Kemer’i tercih etmeye devam ettiğini, iki ülke arasındaki gerginliğin kısa sürede sona ermesini temenni ettiklerini, Rus turist sayısında her yıl yaşanan artışın önümüzdeki sezonlarda Almanya için de beklediklerini, 2015 yılında Türkiye’ye gelen Alman turist sayısının 250 bin kişi olduğunu, bu yıl bunun yakalanamadığını, ancak önümüzdeki yıllarda bu sayıya ulaşma konusunda umutlu olduklarını, bunu gerçekleştirmek için çaba harcadıklarını söyledi.

Gül, ayrıca 2015 yılında Türkiye’ye gelen Rus turist sayısının 1 milyon 100 bin kişi olduğunu da sözlerine ekledi.  

Almanya Dış işleri Bakanı Alman turistler Kemer KETOB Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!