Muğla İngilizlerin İlk Tercihi Oldu
Advert Advert Advert


Muğla İngilizlerin İlk Tercihi Oldu


Muğla İngilizlerin İlk Tercihi Oldu
Muğla İngilizlerin İlk Tercihi Oldu -

İngiltere vatandaşları tatil için ülkemizin en önemli turizm şehirlerinden Muğla’yı tercih ediyor.

Birçok İngiliz yaz tatilini geçirmek ve emlak yatırımı yapmak için Muğla’yı tercih ediyor. Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden olan Muğla’nın Datça, Marmaris, Bodrum, Dalaman ve Fethiye ilçeleri yabancı turistlerin akınına uğruyor. Bölge esnafının aktardığına göre genel olarak İngiliz ağırlıklı bu turistler doğal güzellikleri ile ünlü olan bu kentlerimizden konut almayı da ihmal etmiyorlar.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu tarafından yapılan açıklamada ise bölgeye en çok İngiliz turistlerin geldiğini, Rusların ikinci Almanların ise üçüncü sırada olduğu belirtildi. Ukrayna ve Hollanda uyruklular tarafından Muğla ilinin önemli bir turizm destinasyonu olduğunu belirten Bülbüloğlu İngiltere’nin kendileri için çok önemli bir Pazar olduğunu belirtiyor. “İngiliz turistler özellikle Muğla ve ilçeleri için en önemli gelir kaynaklarından biri. Geçtiğimiz yıl ülkemize gelen 2,5 milyon İngiltere vatandaşının 1,5 milyonu tatilini Marmaris ve çevresinde geçirmiş. Ayrıca İngiliz vatandaşları para harcamaya daha meyilli. Bu sayede sadece oteller değil yöre esnafı da kazançlı çıkıyor. Bu sebeple İngiltere turizm fuarlarına katılımımızı arttırmalı ve bu ülkedeki reklam çalışmalarımıza ağırlık vermeliyiz. Biz kültür olarak da İngilizlere alışmış durumdayız. Şimdi Antalya’da hiçbir otelde İngiliz kahvaltısı bulamazsınız ancak Marmaris’te nereye giderseniz gidin İngiliz kahvaltısını rahatlıkla bulabilirsiniz.”

İngilte’de hangi şehirlerden turist aldıklarını da bildiklerini belirten Bülbüloğlu, özellikle Manchester ve çevresinde ülkemizin daha fazla tercih edildiğini belirtti. Bu bölgede hem iklim şartları hem de doğal güzellikleri ile rahat eden İngilizlerin yatırım da yaptıklarını belirten Başkan, yabancılara konut satışında oldukça güzel projeleri olduğunu dile getirdi.

İngiliz turizm tatil muğla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!