Ulaştırma Bakanı Atatürk Havalimanı Konusuna Son Noktayı Koydu!
Advert Advert Advert


Ulaştırma Bakanı Atatürk Havalimanı Konusuna Son Noktayı Koydu!


Ulaştırma Bakanı Atatürk Havalimanı Konusuna Son Noktayı Koydu!
Ulaştırma Bakanı Atatürk Havalimanı Konusuna Son Noktayı Koydu! Dilek Demirler -

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kaldırıldıktan sonra imara açılarak konut yapılan bir alan olacağı ile ilgili söylentilere cevp vererek, o alanın fuar alanı olacağını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kaldırıldıktan sonra imara açılarak konut yapılan bir alan olacağı ile ilgili söylentilere cevp vererek, o alanın fuar alanı olacağını açıkladı. Ahmet Arslan ayrıca Wikipedia da dahil olmak üzere Türkiye’den erişimi engellenen sitelerin yanlışlar düzeltildiğinde yeniden açmak istediklerini de söyledi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, bir televizyon programına katılarak İstanbul’da yeni yapılan havalimanı ile ilgili sorulan sorulara cevap verdi. Ahmet Arslan, İstanbul’daki 3. Havalimanının hizmete açılmasından sonra şehre nefes aldırmak amacıyla Atatürk Havalimanı alanının yeniden düzenleneceğini, ancak alanın herhangi bir şekilde imara açılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, havalimanında bulunan terminallerin fuar alanı olarak değerlendirileceğini, İstanbul’da iki havalimanının aynı zamanda kullanılmasının olanağı olmadığını, 3. Havalimanının 2018 yılında hizmete açılmasının planlandığını, Rize – Artvin illerine de Ordu – Giresun Havalimanı’nın aynısından yapmak istediklerini, bu bölgede yapılacak yeni havalimanının bitiş tarihinin 2021 yılı olarak ön görülmesine rağmen kendilerinin 2020 yılında bitirmeyi düşündüğünü, Yozgat, Gümüşhane ve Bayburt illerinde de havalimanı inşa edeceklerini de sözlerine ekledi.

Ahmet Arslan, Ankara’daki uçuşlarla ilgili de iki pist olduğunu ancak pistlerin aynı anda kullanılamadığını, bu pistlerin arz talep meselesine göre kullanıldığını açıkladı.

Milli ve yerli e-posta sistemi geliştirdiklerinin de haberini veren Ahmet Arslan, bu projenin de 2018 yılının sonunda hayata geçirilmiş olacağını bildirdi.

Gayrettepe’de devam eden metro inşaatının bitmesiyle 3. Havalimanına kesintisiz ulaşım sağlayan 34 kilometrelik bir metro hattına sahip olunacağını, ulaşım süresinin de 20 dakika olacağının da haberini verdi.

Ulaştırma Bakanı Wikipedia gibi Türkiye’den erişimi engellenen siteler hakkında da görüş bildirerek bu sitelerin faydalı siteler olduğunu, yanlışlıkların düzeltilmesi halinde yeniden açmayı istediklerini söyledi.

İstanbul Atatürk Havalimanı Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Milli ve yerli e-posta sistemi Türkiye’den erişimi engellenen siteler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!