Advert Advert Advert


   

Avrupa Borsaları Seneyi Sert Bir Tırmanış ile Tamamlıyor

Avrupa Borsaları Seneyi Sert Bir Tırmanış ile Tamamlıyor

Geçtiğimiz bir buçuk yıldan beri diğer piyasa pazarlarının epey altında olan bir başarı sunan Avrupa borsaları, güçlü ve sert bir tırmanış ile seneyi tamamlayacağı görülüyor.

Geçtiğimiz bir buçuk yıldan beri diğer piyasa pazarlarının epey  altında olan bir başarı sunan  Avrupa borsaları, güçlü ve sert bir tırmanış ile seneyi tamamlayacağı görülüyor.

İçinde bulunduğumuz ayda yüzde 6.8 oranında yükseliş gösteren EURO STOXX 50 endeksi, euro bölgesi hisse senetleri için kalite bir belirti niteliği taşıyor. Küresel krizden bu güne kadar hiçbir ay boyunca yükseliş gösteremeyen bu endeks, aylık bazda bakıldığı zaman yüzde 11.4 oranında bir yükseliş söz konusu oluyor. The STOXX Europe 600 endeksi ise aralık ayından yüzde 5.3 oranında bir değer kazanıyor.

EURO STOXX 50 endeksi geçtiğimiz yılın nisan ayının 13'ünde görmüş olduğu yükselişte en yüksek zirvenin akabinde 2016 yılının Kasım ayına kadar yüzde 16 oranında değer karşılığında kayıp yaşamıştı.  Aynı zaman zarfında STOXX 600 endeksi yüzde 13 oranında kayıp yaşadı.

Bu düşüşlerin yaşandığı zamanda  yatırımcıların bölgedeki performans dışı kredilerin doğrultusunda kaygı ve düşünceleri  büyük derecede etkili oldu. Buna karşın olarak STOXX USA 900 endeksi ise yüzde 6.6 oranında bir yükseliş ile değer kazandı. STOXX Global 1800 endeksi ise yüzde 0.4 oranında gerileyerek düşüş yaşadı.

EURO STOXX 50 endeksi Avrupa borsaları The STOXX Europe 600 endeksi STOXX USA 900 endeksi STOXX Global 1800 endeksi yatırım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!
Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!
Fakıbaba: Çiftçi Desteği İthalatı Önlüyor!
Fakıbaba: Çiftçi Desteği İthalatı Önlüyor!