Tesla’nın Yeni Bebeği Model Y 2019’da Satışta!
Advert Advert Advert


Tesla’nın Yeni Bebeği Model Y 2019’da Satışta!


Tesla’nın Yeni Bebeği Model Y 2019’da Satışta!
Tesla’nın Yeni Bebeği Model Y 2019’da Satışta! Çiğdem Yeniay -

Elektrikli araç üretiminin başrol oyuncusu Tesla piyasaya yeni bir model sürmeye hazırlanıyor. Model 3’e olan yoğun ilginin yeni modelde de yaşanması beklenirken, Model Y’nin satışa çıkacağı tarih 2019 olarak açıklandı.

Elektrikli araç üretiminin başrol oyuncusu Tesla piyasaya yeni bir model sürmeye hazırlanıyor. Model 3’e olan yoğun ilginin yeni modelde de yaşanması beklenirken,  Model Y’nin satışa çıkacağı tarih 2019 olarak açıklandı.

Tesla, 2019’un Sonuna İşaret Etti

Tesla’nın yeni elektrikli aracının modeli Model Y olarak duyurulurken, Model Y’nin piyasaya 2019’un son aylarında sürülmesi bekleniyor. Elektrikli araç üreticisi Model Y’nin teknik özelliklerini sır gibi saklıyor. Yeni modelin fiyatıyla ilgilide konuşmayan Tesla, elektrikli araç meraklılarını şimdiden meraklandırmayı başarmış görünüyor.

Model Y’nin Teknik Özellikleri Merak Ediliyor

Model Y’nin teknik özelliklerinin, Tesla’nın SUV ve Model 3 özelliklerine benzeyeceği tahmin edilirken; yeni özelliklerin yer alması da beklentiler arasında bulunuyor.

Yeni Tasarımların Maliyeti Yüksek!

Şirketin üst düzey yöneticisi yeni model hakkında bazı ipuçları verirken, maliyetlerin yüksek olduğuna işaret etmişti. CEO Elon Musk, yeni tasarımların daha düşük maliyetlerle üretilebilmesi için bir önceki modelin değerlendirmeye alınacağını da açıklamasına eklemiş, yeni aracın Model 3 ile benzer yönlerinin olacağının sinyalini vermişti. Model Y’nin hızlı şekilde tasarlanıp, satışa sunulabilmesinin tek yolunun bu olduğunu da sözlerine eklemişti.

Üretim Basitleşecek, Elektrik Sisteminde Kısa Kablolar Devreye Girecek

Model Y’nin farklılıkları hakkında bazı bilgiler aktaran şirket CEO’su Musk, Model Y’de elektrik sisteminde değişikliğe gidileceğini, kısa kabloların kullanılacağını ve üretimin daha basit şekilde yapılacağını ifade etti.

Model Y’nin teknik özellikleri ve fiyat bilgileri şirketin gündeminde yer bulmasa da, şirket aracın ilk görüntülerini geçen günlerde paylaştı. Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın paylaştığı fotoğraf yoğun bir ilgi gördü. 

tesla model y model 3 suv elektrikli otomobil elektrikli araç yeni model
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!