Advert Advert Advert
Kamu Görevlileri ve Emekliler İçin Kritik Gün

Kamu görevlileri ve emeklilerinin maaşları için görüşmeler bütün yoğunluğu ile devam ediyor. Hükümet zam teklifini yarın sunacak.


Kamu Görevlileri ve Emekliler İçin Kritik Gün

Kamu görevlileri ve emeklilerinin maaşları için görüşmeler bütün yoğunluğu ile devam ediyor. Hükümet zam teklifini yarın sunacak.

Kamu görevlileri ve emeklilerinin 2018 ve 2019 yıllarında alacakları maaş zammı için dördüncü dönem toplu görüşmeleri devam ediyor. Hükümet uygulamayı planladığı zam teklifini yarın sendikalara ulaştıracak. Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ve 2 milyon emekliyi ilgilendiren zam pazarlığı gerçekleştirilecek bu teklifin ardından başlamış olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplu görüme süreci tüm hızı ile devam etmekte. Farklı hizmet kollarına ait teklifler komisyonlarda ele alınmaya devam edilirken hükümetin zam teklifini pazartesiye bırakmış olması heyecan seviyesini arttırdı. Çalışmalar esnasında Memur-Sen tarafından 3 ayrı zam teklifi gelmişti. Bu tekliflerin nasıl değerlendirileceği ve hükümetin nasıl bir yanıt vereceği 5 milyondan fazla insan ve ailesini ilgilendiriyor.

Hükümet zam teklifini yarın Bakan Sarıeroğlu başkanlığında sendikalar ile gerçekleştireceği toplantıda açıklayacak. Bu teklifin ardından sendikalar ile Bakanlık arasında pazarlıklar başlayacak. Zam teklifinin yanı sıra sendikalardan gelen istekler de bu toplantıda nihai karara bağlanabilecek. İstekler arasında memurların bir kere Hac vazifesini yerine getirebilmek amacı ile 60 gün idari izin alabilmesi bir de dini bayramlarda memur ve emeklilere ikramiye verilmesi en çok talep gören teklifler arasında yer aldı.

Enerji Bir Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul iki haftadır devam eden görüşmelerin en önemli kısmının maaş artışlarının belirlenmesi olduğunu belirterek, hükümet tarafından gelecek rakamın görüşmelerin akıbetini netleştireceğini ifade etti. Memur-Sen olarak oldukça makul rakamlar ortaya koymaya çalıştıklarını ifade eden Tonbul 21 Ağustos tarihine kadar görüşmeleri sonlandırarak tüm camiaya çifte bayram sevinci yaşatmak istediklerini dile getirdi.

Enerji Bir Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Maaş zammı memurla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşitli Ödeme Planları ile Konut Kredisi ING Bank'tan!
Çeşitli Ödeme Planları ile Konut Kredisi ING Bank'tan!
80 Milyona Zam Müjdesi
80 Milyona Zam Müjdesi