Yaklaşan Bayram Yunanlıları Sevindiriyor
Advert Advert Advert

Yaklaşan Bayram Yunanlıları Sevindiriyor


Yaklaşan Bayram Yunanlıları Sevindiriyor
Yaklaşan Bayram Yunanlıları Sevindiriyor -

Yaklaşan Kurban Bayramı Yunanlıları şimdiden heyecana soktu. Yunan adalarının Türk vatandaşları için cazibe merkezi haline geldiğini belirten yetkililer, bayram tatili kararının Türkiye kadar Yunan vatandaşlarını da yakından ilgilendirdiğini, tatillerde Yunanistan’a ve Yunan adalarına çok fazla Türk vatandaşının gittiğini söyledi.

Kurban Bayramı’nın yaklaşıyor olması tatil planı yapan vatandaşları heyecanlandırırken Türk vatandaşlarının yanı sıra Yunan vatandaşları da tatil için gün sayıyor. Türkiye ile Yunanistan arasında bir kardeşlik köprüsünün bulunduğunu iki ülke vatandaşlarının her zaman iyi bir diyalog içerisinde bulunduğunu belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, son dönemlerde Yunan adalarının Türk vatandaşları için cazibe merkezi haline geldiğini, kısa tatillerde yakın mesafe olması dolayısı ile vatandaşların ilk tatil seçenekleri arasında Yunan adalarının bulunduğunu, bu yüzden bayram tatili kararlarının Yunan turizm sektörü açısından önem arz ettiğini söyledi.

Tatillerin Uzaması Talebi Var

Turizm sektörünün bu yıl toparlanma sürecinde olduğunu belirten Çetin, ağustos ayında ATSO’ daki gerçekleştirilen toplantıda turizmin canlanması konusunda görüşmelerin yapıldığını ve bu konuda çözüm alternatifi olarak bayram tatillerinin uzatılması talebinin geldiğini söyledi. Bayramlarda turizm kadar ticaretinde canlanması için kentlerdeki yapılanmanın da önemli olduğunu belirten Çetin, düzenlenen konser ve şenlikler ile tatil merkezlerinin de şehir merkezlerinin de daha cazip hale geleceğini söyledi.

Ulaşım Turizmde Önemli

Ulaşımın kolay olmasının turizm beldeleri açısından büyük önemi olduğunu, bu konuda şehirlerin çalışmalarının devam etmesi gerektiğini belirten Çetin, şehir içlerinde metroların yaygınlaştırılmasının önemli olduğunu, uçak ve otobüs seferlerinin ulaşıma çözüm olmadığını, yoğun dönmelerde ulaşım alternatifinin çok olması gerektiğini söyledi.

ekonomi yunan adaları turizm ATSO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
25.02.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
25.02.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
25 Şubat Serbest Piyasa Altın Fiyatları! Çeyrek Altın Kaç Lira?
25 Şubat Serbest Piyasa Altın Fiyatları! Çeyrek Altın Kaç Lira?