Feyyaz Berker Hayatını Kaybetti!
Advert Advert Advert

Feyyaz Berker Hayatını Kaybetti!


Feyyaz Berker Hayatını Kaybetti!
Feyyaz Berker Hayatını Kaybetti! Dilek Demirler -

Tekfen Holding’in kurucusu ve Türk Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kurucularından iş adamı Feyyaz Berker hayatını kaybetti.

Tekfen Holding’in kurucusu ve Türk Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kurucularından işadamı Feyyaz Berker hayatını kaybetti.

Kısa adı TÜSİAD olan Türk Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kurucularından, aynı zamanda Tekfen Holding’in kurucusu ünlü işadamı Feyyaz Berker hayatını kaybetti. Berker’in cenazesinin 24 Ağustos 2017 Perşembe günü İstanbul – Ulus’ta bulunan Tekfen Holding binasında düzenlenecek olan törenin ardından Bebek Camii’nde kılınacak öğlen namazından sonra Aşiyan Mezarlığı’na defnedileceği açıklandı.

Feyyaz Berker Kimdir?

7 Ekim 1925 yılında Mersin’de doğan Feyyaz Berker, ilkokul eğitimini Mersin’de aldıktan sonra Tarsus’taki Amerikan Koleji’nde okudu. 1939 yılında ailesiyle birlikte Ankara’ya taşınan Berker, bu yüzden okuduğu kolejden ayrılmak durumunda kaldı. Aynı yıl İstanbul’da bulunan Robert Kolej’e yatılı olarak kaydoldu. Feyyaz Berker, liseyi de aynı okulda bitirmesinin ardından 1942 yılında Robert Kolej’in mühendislik bölümünde üniversite eğitimine devam etti. 1946 yılında üniversiteyi bitiren Berker, aynı yıl ABD Michigan Üniversitesi’ne gierek eğitimini sürdürdü.

Feyyaz Berker, 1956 yılında eğitimini tamamlayarak Bayındırlık Bakanlığı’nda görev yapan Ali Nihat Gökyiğit ile birlikte Tekfen’in çekirdek kadrosunu oluşturdu ve Feyyaz – Nihat Müşavir Mühendislik adlı firmayı kurdu. Şirket, 1957 yılında müteahhitlik sektörüne girdi.

Ünlü iş adamı Feyyaz Berker 22 Ağustos 2017 (bugün) hayatını kaybetti.

Kurucusu olduğu TÜSİAD, Berker’in ölümü üzerine bir başsağlığı mesajı yayınladı. TÜSİAD tarafından yayınlanan mesajda Feyyaz Berker’in vefatından dolayı TÜSİAD olarak derin bir üzüntü içinde oldukları, 1971 – 1979 yılları arasında dernekte ilk başkanlık görevini üstlenen Berker’in iş yaşamı boyunca derneğin gelişimine sürekli katkı sağladığı söylendi. 

Tekfen Hoding’in kurucusu Feyyaz Berker Kimdir Feyyaz Berker TÜSİAD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!