Altın Piyasasında Hareketlenme Görüldü
Advert Advert Advert


Altın Piyasasında Hareketlenme Görüldü


Altın Piyasasında Hareketlenme Görüldü
Altın Piyasasında Hareketlenme Görüldü -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERdoğan tarafından yapılan çağrılar sonrasında altın piyasasında önemli hareketlenmeler meydana gelmeye başladı. Altın satışları arttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrılar sonrasında altın piyasasında önemli hareketlenmeler meydana gelmeye başladı. Altın satışları arttı. 

Kurda meydana gelen dalgalanmalar doların hızlı bir şekilde yükselmesine neden olmuştu. Bunun üzerine dolar fiyatlarında meydana gelen yükseliş Türk lirasının karşısında hızlı bir şekilde değer kaybetmesini sağladığı için bir anlamda yeni önlemler alınmaya başlandı. Türk lirasının tekrar değer kazanması adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında açıklama yaparak vatandaşlara seslendi. Vatandaşların evde yastık altında bulunan ve yatırım için saklanan dolarları gün yüzüne çıkararak artık satılması gerektiği yönünde çeşitli çağrılar yaptı.

Vatandaşlar yapılan bu çağrıların karşılığında kulak vererek dolarların bozdurulması için harekete geçti. Son dönemlerde binlerce kişinin ellerinde bulunan dolarları bozdurması dolar fiyatlarında kendisini göstermeye başlamış ve fiyatlar düşmüştü. Cumhurbaşkanı yeni yatırım aracı olarak altını işaret ettiği için doları bozduran vatandaş parasını altına yatırmaya başladı. Fiyatların artışından dolayı kötü günler yaşayan kuyumcuların bu çağrı sonrasında tekrar yüzleri gülmeye başladı. 

Altının kalbinin attığı Kapalıçarşı satışlardan dolayı oldukça memnun kaldıklarını belirtirken altının ikinci adresi olarak gösterilen Kuyumcukent esnafının son satış oranlarından oldukça memnun kaldıkları belirlendi. Özellikle darbe girişiminin ardından olumsuz etkilenen ekonomiden nasibini alan altın zor günleri kapatmaya çalışıyor. Yetkililer tarafından yapılan çağrılar sonrasında esnafın ve vatandaşın Cumhurbaşkanının çağrısı ile birlikte tamamen Türk lirasına döndükleri belirlendi. Parasını en iyi şekilde değerlendirmek ve yatırım yapmak isteyen vatandaşların gram altına olan ilgisinin yoğun olduğu belirlendi. 

altın fiyatları altın piyasası altın satışları arttı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!