Emeklilere Hükümetten Torba Müjdesi!
Advert Advert Advert

Emeklilere Hükümetten Torba Müjdesi!


Emeklilere Hükümetten Torba Müjdesi!
Emeklilere Hükümetten Torba Müjdesi! Seda Polat -

Emeklilere intibak ve ikramiye, esnafa sağlık beklentisi var.

Meclise yeni torba geliyor. Bu gelecek olan torbada istihdam, vergi ve iş yaşamına ilişkin yenilikler olacak. Emeklilere intibak ve ikramiye, esnafa sağlık beklentisi var.

Milyonların yüzünde gülümseme uyandıracak torba için çalışmalar başlatıldı. Yatırım, üretim, istihdam, vergi, iş yaşamı ve sosyal hayatla ilgili çok sayıda düzenleme torbaya girecek. Önümüzdeki hafta Meclis’e sevk edilecek olan torbadan da emeklilere ve esnafa müjde çıkması bekleniyor.

Yeni çıkacak torba yasanın müjdesini Ekonomi Bakanı Naci Ağbal verdi. Ağbal düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını, yeni çıkacak torba yasayla herkesin yüzünün güleceğini söyledi. Torba yasanın gelecek hafta Meclis’e sunulacağını da söyledi.

Yeni Torba Yasada Neler Var?

Naci Ağbal, yeni torba yasada Enerji Bakanlığı’nın maden üretimi, Sanayi Bakanlığı’nın yatırım, Sile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Sosyal çalışmalar, Gümrük Bakanlığı’nın tüketiciler, Çalışma Bakanlığı’nın ise iş hayatıyla ilgili düzenlemelerinin de yer alacağını söyledi.

Vergi dairesine gitmeden tüm vergi işlemlerinin internetten yani elektronik ortamdan yapılmasını sağlayan bir sisteme geçmek istediklerini söyleyen Bakan Ağbal, mükelleflerin yükümlülüklerini azalttıklarını söyledi. Torba yasadan, esnafı ve emeklileri ilgilendiren müjdelerin de çıkması bekleniyor.

Ekonomi Bakanı Naci Ağbal, KDV reformu çalışmalarına ilişkin bakanlık olarak artık mükelleflerin sadece hasılat KDV’sinin takip edileceğini söyledi. Bir milyona yakın işletme hesabı defteri tutan mükelleflerin olduğunu söyleyen Bakan, bu mükelleflere büyük kolaylık getirileceğini söyledi.

Kdv oranında indirim yapılmasının istendiğini söyleyen Ağbal, Türkiye’nin AB ülkeleri içinde KDV oranı en düşük ülke olduğunu söyleyerek reform çalışmalarında bir oran indiriminin yer almayacağını söyledi. 

torba yasa meclis emekli ikramiyesi ekonomi haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!