PTT 5 Bin Personel Alacak!
Advert Advert Advert

PTT 5 Bin Personel Alacak!


PTT 5 Bin Personel Alacak!
PTT 5 Bin Personel Alacak! -

Milli istihdam seferberliği kapsamında istihdam çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakan Arslan PTT’ye personel alımı yapılacağını açıkladı. 2017 yılı içerisinde PTT’ye 5 bin personel alınacağını belirten Bakan Arslan, alımlar hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan milli istihdam seferberliği kapsamında yapılan işe alım çalışmaları devam ediyor. Yükselen işsizlik oranlarına ek olarak 2016 yılında yaşanan darbe girişimi sonrasında kamu ve özel sektörde pek çok alanda personel açığı ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu personel açığını tamlamak için başlatılan istihdam seferberliğinde her geçen gün yeni adımlar atılıyor. Hem kamu sektöründe hem de özel sektörde alımların devamlı olması, istihdamına artması için sektörlere yönelik teşviklerde bulunan devlet yetkilileri yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarını almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan  işsizlik rakamları hakkında açıklama yapan yetkililer, istihdam seferberliğinin olumlu sonuçlar verdiğini bu konuda kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevi yerine getirdiğini açıklamıştı.

2017’de PTT’ye 5 Bin Kişi Alınacak

Kamu ve özel sektörde alımların devam edeceğini vatandaşların istihdam sorununu çözmek için çalışmaların devam ettiğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı içerisinde PTT’ye toplamda 5 bin personel alınacağını açıkladı. Yılın başından itibaren alımların gerçekleştiğini belirten Arslan, yıl sonuna kadar 5 bin rakamına ulaşılacağını açıkladı.

Başvurular Alındı, Sözlü Sınavlar Yapıldı!

Konu hakkında detaylı bilgi veren Bakan Arslan, şimdiye kadar ülke genelinde 1750 personelin istihdamı için başvuruların alındığını, bu alanda sözlü sınavların gerçekleştirildiğini söyledi. İstanbul’da gerçekleşecek istihdam hakkında da bilgi veren Arslan, 500 personel istihdamı için mülakat işlemlerinin tamamlandığını, atama sürecinin halen devam ettiğini söyledi.

ekonomi işe alım personel alımı istihdam seferberliği işsizlik rakamı kamu sektörü özel sektör
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek