Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!
Advert Advert Advert

Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!


Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!
Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi! Dilek Demirler -

İTO Kuyumcular Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, mücevherlerin yanında verilen sertifikaların sahte olduğu ile ilgili iddiaları cevapladı.

İTO Kuyumcular Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, mücevherlerin yanında verilen sertifikaların sahte olduğu ile ilgili iddiaları cevapladı. Erhan Hoşhanlı, sektör olarak bu tarz iddiaları kabul etmediklerini kuyumcular tarafından verilen her belgenin o kuyumcunun teminatı olduğunu ve geçerli olduğunu söyledi.

Sektör Olarak Kabul Etmiyoruz

Kısa adı İTO olan İstanbul Ticaret Odası Kuyumcular Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, medyada yer alan kuyumcular tarafından mücevher satışında verilen sertifikaların sahte olduğu ile ilgili iddiaları cevaplamak üzere bir açıklama yaptı. O sertifikaların geçerli olduğunu ve veren kuyumcunun teminatı olduğunu söyleyen Hoşhanlı, bu iddiaları sektör olarak kabul etmediklerini belirtti.

İTO Kuyumculuk Komitesi olarak bu iddiaları kabul etmediklerini söyleyen Erhan Hoşhanlı, iddiaların asılsız olduğunu, ticaret etiğine de meslek etiğine de uymadığını, güven duygusunun sarsılmasına yol açacak beyanların kuyumculuk sektörüne yapılmış büyük ayıp olduğunu ve sektör temsilcisine yakışmadığını, kuyumcuların güvenilir belgelere sahip olduğunu ve güveni esas alarak çalıştıklarını da söyledi.

Sektörden Dışlanır

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Hoşhanlı, kuyumculuk alanında güvenin esas olduğunu, güvenirli olmayan kişilerin zaten kuyumculuk yapamayacağını, sektörde de barınamayacağını, mücevher satışlarında verilen her belgenin belgeyi veren kuyumcunun teminatı olduğunu, güvenin zedelenmesi ile ilgili olaylar karşısında kuyumcuları denetleyen mekanizmalar olduğunu, sorunlu mal satan esnafın hemen camia tarafından dışlandığını da sözlerine ekledi.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, geçtiğimiz ay bir açıklama yapmış ve kendileri tarafından ve kuyumcuların verdiği kartlar arasında büyük farklar olduğunu söyleyerek kuyumcunun verdiği belgede fiyatı 3 bin dolar civarında olan bir yüzüğün, kendi incelemelerinde en fazla 1.750 dolar olduğunu söyledi.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı İTO Kuyumcular Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı mücevher satışında verilen sertifikalar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!