Ekonomi Bakanlığı Sağlık Turizmine El Uzatıyor!
Advert Advert Advert

Ekonomi Bakanlığı Sağlık Turizmine El Uzatıyor!


Ekonomi Bakanlığı Sağlık Turizmine El Uzatıyor!
Ekonomi Bakanlığı Sağlık Turizmine El Uzatıyor! -

Türkiye’deki sağlık turizmi potansiyeli hakkında çalışmaların yürütüldüğünü belirten yetkililer, 50 ülkeden gelen 250 kişilik heyete ülkedeki tesisleri tanıtıp bilgilendirmede bulunulacağını açıkladı.

Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu ülkenin dört bir yanında şifalı kaplıcaların bulunduğunu ve bu tesislerin yurt dışındaki turistler için cazip şartlara sahip olduğunu belirten yetkililer, bu alanda yapılan çalışmaların hızlandırıldığını açıkladı. Sağlık turizminin daha canlı hale gelmesi için Ekonomi Bakanlığı desteğiyle Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneğince gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirten yetkililer, bu program kapsamında Türkiye açısından sağlık turizmi açısından potansiyel teşkil eden 50 ülke ile irtibata geçildiğini, bu ülkelerden gelen 250 kişilik heyete sağlık turizmi hakkında bilgilendirmede bulunulacağını açıkladı. Gelen heyete tesislerin de gezdirileceğini belirten yetkililer, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen programda 50 ülkeden gelen ziyaretçi heyetin doktorlar, hastane yetkilileri, sağlım turizmi temsilcileri ve basın – yayın kuruluşlarının temsilcilerinden oluştuğunun altını çizdi. Heyetin sağlık turizmi alanında temaslarda bulunmak amacı ile ziyaret gerçekleştirdiğini belirten yetkililer, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği (THTDC) tarafından düzenlenen programın Denizli’de start alacağını, ildeki termal tesis ve fizik tedavi merkezlerinin inceleneceğini açıkladı.

Ekonomi Bakanlığı Alım Heyeti Programlarını Destekliyor

Ekonomi Bakanlığının hedefinde olan sağlık turizminin döviz kazandırıcı hizmet sektörü kategorisinde olduğunu belirten yetkililer, amaçlarının bu alanda ülkemize gelen turist sayısının artırılması olduğunu söyledi. Türkiye’nin sahip olduğu sağlık alt yapısının çok önemli olduğunu, ülkenin dört bir yanında bu aşanda büyük potansiyel olduğunu belirten yetkililer, Ekonomi Bakanlığının bu kapsamdaki alım heyeti programlarını desteklediğini söyledi.

ekonomi sağlık turizmi kaplıca THTDC ekonomi Bakanlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek