Marmara’da İstavrit Avı Başladı!
Advert Advert Advert

Marmara’da İstavrit Avı Başladı!


Marmara’da İstavrit Avı Başladı!
Marmara’da İstavrit Avı Başladı! -

Karadenizli balıkçılar sezon başlangıcında kendisini Marmara sularına bıraktı. Tekirdağ’dan istavrit avına çıkan balıkçılar, Karadeniz illerinden istavrit bolluğunun kaynağına geldiklerini söylediler. Balıkçılar Marmara’dan istavrit avı sonrasında Karadeniz’e geri dönecekler.

1 Eylül itibari ile av yasağının kalkması ile Kurban Bayramı sonrasında vira bismillah diyerek balık avına çıkan balıkçılar rızık peşinde koşmaya devam ediyorlar. Karadeniz’in Ordu, Samsun, Giresun ve Bartın gibi illerinden gelen Karadenizli balıkçılar, Tekirdağ’dan açılarak rızıklarının peşinde koşuyorlar. Marmara denizinde istavritin bol olduğunu, bolluğun kaynağına inip Marmara’ya geldiklerini belirten balıkçılar gırgır tekneleri ile açıldıkları denizden bereketli bir kazanç bekliyor. İstavrit akınının yoğun olduğu bölgelerde avlanmaya çıktıklarını belirten balıkçılar, Marmara’nın bereketli bir balık sezonu geçirmelerine olanak sağlayacağını söylediler. Karadeniz’in illerinden istavrit avlamak için balıkçıların geldiğini belirten Tekirdağ Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, bu yıl istavritin bol olmasının balıkçıların yüzünü güldürdüğünü söyledi. Bu yıl sezonun uskumru ve istavrit ile devam edeceğini, havaların soğuması ile balığın daha da artacağını söyledi. Bu sezonun istavrit ile başladığını ve istavritin bereketli geldiğini belirten Pehlivanoğlu, balıkçıların istavrit bitene kadar Marmara’da olacağını söyledi.

Karadeniz’de Bu Balık Bolluğu Yok

Balıkçıların gırgırlar ile Marmara’da uskumru ve istavrit avına çıkmaktan dolayı memnun olduklarını belirten Pehlivanoğlu, Marmara’nın her tarafından istavrit bolluğu olduğunu Karadeniz’de bu bolluğun olmadığını söyledi. Akşam saat 19:00 sularında denize açıldıklarını ve sabah saatlerinde limana dönüp balıklarını çıkardıklarını belirten balıkçılar, istavrit bitene kadar Marmara’da olduklarını, Marmara’nın bereketinden faydalanmak istediklerini sonrasında ise Karadeniz’e geri döneceklerini söylediler. 

ekonomi gırgır balıkçı istavrit marmara karadeniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!