Türk – İş Başkanı: Hiç Bu Kadar Ümitli Olmadık!
Advert Advert Advert

Türk – İş Başkanı: Hiç Bu Kadar Ümitli Olmadık!


Türk – İş Başkanı: Hiç Bu Kadar Ümitli Olmadık!
Türk – İş Başkanı: Hiç Bu Kadar Ümitli Olmadık! -

Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmeye yapan Türk-İş Başkanı Atalay, şimdiye kadar hiç bu kadar ümitli olmadıklarını, yapılan görüşmeler sonucunda olumlu sonuçlar alınacağına inandıklarını söyledi.

Bir süredir gündemi meşgul eden taşeron işçiler ile ilgili görüşmeler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro düzenlemesi yapılacağına dair bir açıklamada bulunmuştu. Türkiye’deki taşeron işçilerin konumunun belirlenmesi açısından bu görüşmelerin çok önemli olduğunu belirten yetkililer tarafların mağdur edilmeden sorunun çözüleceğini açıkladı. Taşeronda çalışan işçilerin piyasa şartlarının hangi konumda olduğunun farkında olduklarını belirten Bakan Sarıeroğlu, bu konuda birçok çalışmanın gündemde olduğunu belirterek yüreklere su serpmişti. Konunun kısa sürede çözümlenmesini sağlayacaklarını belirten Sarıeroğlu’nun bu beyanından sonra Türk – İş Başkanı Ergün Atalay ve Başbakan Binali Yıldırım arasında bir görüşme gerçekleşti. Türk- İş’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Yıldırım ziyaret sonrası yaptığı açıklamada taşeron konusunun hükümet tarafından uzun süredir mercek altına alındığını, bu konuda Maliye ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin gerekli çalışmaları yürüttüğünü söyledi. Konunun bakanlar kurulu gündemine geleceğini belirten Yıldırım, bu meselenin ülke gündeminden çıkarılacağını ve kamuda taşeron olarak çalışanların statülerinin kalıcı bir esasa dayandırılacağını söyledi.

Atalay: Hiç Bu Kadar Umutlu Olmadık!

2018 yılına girmeden bu konunun çözüme bağlanmasını istediklerini belirten Atalay, aradan aracının çıkmasını istediklerini ülke gündemini bu şekilde meşgul etmek istemediklerini söyledi. Sendikaların talebinin taşeronda çalışanların devletin çalışanı olması olduğunu, memur işi yapanın memur statüsünde olmasını istediklerini belirten Atalay, bugüne kadar hiç bu kadar ümitli ve umutlu olmadıklarını, bu konunun 5 milyon insanı yakından ilgilendirdiğini, Başbakan tarafından yapılan açıklamaların ümit verici olduğunu söyledi.

ekonomi taşeron Türk -İş piyasa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!