Soylu: Ehliyet ve Pasaportları Nüfus İdaresi Verecek!
Advert Advert Advert

Soylu: Ehliyet ve Pasaportları Nüfus İdaresi Verecek!


Soylu: Ehliyet ve Pasaportları Nüfus İdaresi Verecek!
Soylu: Ehliyet ve Pasaportları Nüfus İdaresi Verecek! -

Bundan sonraki süreçte ehliyet ve pasaportların nüfus idaresi tarafından verileceğini belirten İçişleri Bakanı Soylu, bu şekilde kamu idaresindeki verimliliğin üst seviyeye çıkacağını söyledi.

Türkiye Müfettiş Kurulu 2017 Yılı İnceleme-Araştırma Çalışmaları Programı kapsamında düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Pek vatandaşı yakından ilgilendiren ehliyet ve pasaport işlemleri hakkında bir açıklama yapan Bakan Soylu, vatandaşın yararına yapılan çalışmaların her zaman devam edeceğini söyledi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen programda vatandaşın bürokrasiyle karşı karşıya kaldığı süreçlerin azaltılmasından yana olduklarını ve bu yöndeki çalışmaların her geçen gün artırıldığını belirten Soylu, sürecin azaltılması ve vatandaşların mağdur olmaması için çalıştıklarını söyledi. Vatandaşın bürokratik işlemler sırasında çok fazla zaman kaybetmemesini sağlamak amacı ile zaman ve mekân tasarrufunun yapılmasının şart olduğunun altını çizen Soylu vatandaşlar için oldukça önemli olan açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin yeni çipli kimlik kartlarına geçiş sürecinin çok önemli olduğunu, şimdiye kadar ki süreçte 11 milyon 100 bin idarenin yeni çipli kartlardan verdiğini belirten Soylu, 7 günde sürecin tamamlandığını 1 gün daha kısalması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Kaliteli ve Hızlı Hizmet İçin Çalışıyoruz

Vatandaşın kaliteli ve hızlı hizmet alam hakkının olduğunu bu yönde çalışmaların yapıldığını belirten Soylu, bürokrasi işlemlerinin en kısa sürede yapılması için zaman ve mekân tasarrufunun oluşması için bundan sonraki süreçte pasaport ve ehliyetlerin nüfus daireleri tarafından verileceğini söyledi. Bu şekilde işlemlerin daha kısa sürede yapılacağını kamu idaresindeki verimliliğin en üst seviyeye çıkacağını belirten Soylu, trafikte tescilin de 2018 Mart’a yetişeceğini ve noterlere verileceğini, maliyet yükselmesinin olmayacağını söyledi.

ekonomi pasaport ehliyet çipli kimlik kartı bürokrasi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!