TSKGV’nin Kuruluş Yıldönümünde ASELSAN Halka Açıldı!
Advert Advert Advert

TSKGV’nin Kuruluş Yıldönümünde ASELSAN Halka Açıldı!


TSKGV’nin Kuruluş Yıldönümünde ASELSAN Halka Açıldı!
TSKGV’nin Kuruluş Yıldönümünde ASELSAN Halka Açıldı! Dilek Demirler -

TSKGV’nin kuruluşunun 30. yıldönümü sebebiyle ASELSAN halkın ziyaretine açıldı.

TSKGV’nin kuruluşunun 30. yıldönümü sebebiyle ASELSAN halkın ziyaretine açıldı. ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken, yaptığı açıklamada 300’den fazla ürünlerinin olduğunu ve dünya genelinde 60 civarında ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi.

60 Ülkeye İhracat Yapıyoruz

Kısa adı TSKGV olan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın kuruluşunun 30. yılı olması sebebiyle ASELSAN halkın ziyaretine açıldı. Genel Müdür Faik Eken, kuruluş yıldönümü sebebiyle bir konuşma yaptı. Konuşmasında ASELSAN’a ait 300 ürünün olduğunu ve 60’dan çok ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Eken, esas hedeflerinin Türkiye’yi savunma sanayi alanında yurtdışına bağımlı olmaktan kurtarmak olduğunu söyledi.

Ziyaretçiler Tesisi Gezdi

TSKGV’nin bağlı ortaklarından olan ASELSAN’ın Macunköy tesislerinde şirket görevlileri ziyaretçileri karşıladı ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra ziyaretçilere ASELSAN’ı tanıtan bir film izletildi. ASELSAN’ın üretim sahalarını da gezen ziyaretçiler silah, deniz ve hava savunma, kontrol, uydu teknolojileri ve anti-drone sistemleri hakkında bilgilendirildi ve soruları cevaplandı.

Genel Müdür’den Konuşma

ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada bağışçıların ve ziyaretçilerin Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nda olmalarından mutluluk duyduklarını, TSKGV’nin Türk savunma sanayisi için önemli hizmetlerinin ve etkisinin olduğunu, Savunma sanayinin bel kemiğini ASELSAN, ROKETSAN, TUSAŞ, HAVELSAN’ın oluşturduğunu ve bunların büyük ortağının TSKGV olduğunu söyledi.

3 Binden Fazla Mühendis Çalışıyor

Faik Eken, ASELSAN’ın Türkiye için önemine de değinerek, kurumun ülkemiz için çok büyük bir değer olduğunu, İstanbul Borsası’ndaki değerlemelerde de 7. sırada bulunduğunu, bünyesinde 3.000’den çok mühendis olmak üzere toplamda 5.500 kişi çalıştığını, sayısı 300’den fazla olan ASELSAN’ın ürünlerinin dünya genelinde 60’dan çok ülkeye ihracatının gerçekleştirildiğini de belirtti. 

ASELSAN Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek