Bakan Fakıbaba Okul Sütü İhalesini Açıkladı!
Advert Advert Advert

Bakan Fakıbaba Okul Sütü İhalesini Açıkladı!


Bakan Fakıbaba Okul Sütü İhalesini Açıkladı!
Bakan Fakıbaba Okul Sütü İhalesini Açıkladı! -

Bakan Fakıbaba merakla beklenen okul sütü ihalesi hakkında açıklamada bulundu. Fakıbaba, 2017- 2017 yılı için okul sütü ihalesinin 25 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirileceğini, sütlerin öğrencilere dağıtımının haftanın 3 günü yapılacağını söyledi.

Geleceğin yetişkinleri olan ilkokul ve anasınıfı öğrencilerinin fiziksel ve zihinsel gelişiminin çok önemli olduğunu, öğrencilerin gelişimini tamamlayıcı en önemli gıdaların başında sütün geldiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacı ile dağıtılan okul sütünün ihale tarihini açıkladı. Okul Sütü Programının öğrenciler için oldukça önemli olduğunu belirten Fakıbaba, Türkiye’de yıllık olarak toplamda 18,5 milyon ton süt üretimi gerçekleştirildiğini bu üretimin yaklaşık olarak 9 tonunun sanayiye gittiğini söyledi. Okul sütü programı kapsamında yıllık olarak yaklaşık 60 bin ton süt kullanıldığının altını çizen Fakıbaba, Millî Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen programın 2011-2012 yılından beri uygulamada olduğunu, bu tarihten beri toplamda 1 milyar 500 milyon kutu yani 300 bin ton süt dağıtımının yapıldığını söyledi.

Açık İhale 25 Ekim’de Bakanlık’ta Yapılacak

Bu yıl 32 bin 128 adet okulda 56 bin 400 öğrenciye 60 ton okul sütü dağıtmayı hedeflediklerini belirten Fakıbaba, programın 7. Uygulama yılında yapılacak olan ihale hakkında da bilgi verdi. Haftanın 3 günü (pazartesi, Çarşamba ve Cuma) öğrencilere 200 ml sade, yağlı UHT içme sütü dağıtılacağını belirten Fakıbaba, okul sütü temini için 25 Ekim 2017 tarihinde Kamu İhale Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince açık ihale düzenleneceğini ihalenin Bakanlık’ta gerçekleşeceğini söyledi.

ekonomi ihale okul sütü okul sütü programı UHT süt
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek