Advert Advert AdvertGörüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!


Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor! Dilek Demirler -

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi arasında yapılan görüşmeden karar çıktı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi arasında yapılan görüşmeden karar çıktı.

Aşılama Ücretlerini Devlet Karşılayacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, arasında gerçekleşen görüşme sonucunda veteriner hekimlerin aşılama işlemlerinin ücretlerinin devlet tarafından karşılanması ile ilgili karar verilerek, bu uygulamaya ilişkin çalışmalara kasım ayında başlanması da kararlaştırıldı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet yaptığı açıklamada Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştüklerini, görüşmeden alınan önümüzdeki kasım ayından sonra veteriner sağlık teknisyenlerinin veteriner hekimlerin aşılama işleminden alacakları ücretlerin devlet tarafından karşılanması olduğunu söyleyerek bu yöndeki çalışmaların kasım ayında başlayacağını da bildirdi.

Veterinerler Rahat Olsun, Meslektaşımız Söz Verdi

Talat Gözet, Bakan Fakıbaba ile yapılan görüşmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, veteriner sağlık teknisyenleri ve veteriner hekimlerin bu ücretleri ile ilgili gereken çalışmaların gerçekleştirilmesi, performans değerlendirmelerinin yapılması, çalışanların özlük hakları konusunda iyileştirmeler için talimatın Fakıbaba tarafından verildiğini, kendisinin veterinerlik mesleğine gösterdiği önemi de böylece görmüş olduklarını, veterinerlerin rahat olması gerektiğini, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bir meslektaşları olarak kendilerinin özlük haklarını koruyacağına dair söz verdiğini açıkladı.

Gözet, veterinerlere ödenen aşılama ücretlerinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili genel müdürlüğünce belirlendiğini, belirlenen ücretlerin bıçak parasıyla karşılaştırılamayacak kadar küçük olduğuna da değinerek, aşılama yapan veteriner hekime 1 koyun için 25 kuruş, büyükbaş bir hayvan için de 75 kuruş olduğunun da altını çizdi. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi veteriner sağlık teknisyenleri veterinerlere ödenen aşılama ücretleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Katılım'dan 15.000 TL İhtiyaç Finansmanı!
Ziraat Katılım'dan 15.000 TL İhtiyaç Finansmanı!
Değişen Yönetmelikle SGK Taşınmazları Taksitle Satabilecek!
Değişen Yönetmelikle SGK Taşınmazları Taksitle Satabilecek!