Turizm Altın Çağını Yaşıyor, Turist Akını Yaşandı!
Advert Advert Advert

Turizm Altın Çağını Yaşıyor, Turist Akını Yaşandı!


Turizm Altın Çağını Yaşıyor, Turist Akını Yaşandı!
Turizm Altın Çağını Yaşıyor, Turist Akını Yaşandı! -

Komşu ülkeye en uzun sınıra sahip olmasının Van’a büyük artılar kazandırdığını belirten yetkililer, İran ile Türkiye arasındaki kültürel, sosyal ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında yürütülen çalışmalar ile kentin bu yıl turizmde altın çağını yaşadığını söyledi.

Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Van’ın komşu ülkeye en uzun sınıra sahip kent olmasının şehrin tanınması açısından büyük önem taşıdığını belirten Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İran’a gerçekleştirilen ziyaretin ülkeler arası ilişkiler açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Ziyaret esnasında alınan kararların iki ülkenin ilişkilerinde daha olumlu bir sürecin başlamasına neden odluğunu, alınan kararlar doğrultusunda Van’ın bu yıl turizmde altın çağını yaşadığını belirten Zorluoğlu, kısa sürede şehre gelen turizm sayısında ciddi bir artış yaşandığını söyledi. Geçtiğimiz yıl Van’ı ziyaret eden İranlı turist sayısının toplamda 238 bin seviyesinde olduğunu 2017 yılının ilk 8,5 aylık döneminde ise bu rakamın 335 bin seviyesine çıktığını belirten Zorluoğlu, bu rakamın kentin tarihindeki en yüksek rakam olduğunu, yıl sonuna kadar bu rakamın 450 bine çıkmasının beklendiğini söyledi.

Huzur Ortamının Devam Etmesi Turist Sayısını Artıracak

Terör ile mücadele konusunda çok büyük gelişmeler elde edildiğini, şehirde huzur ve güven ortamının artması ile şehre olan ilgilinin de her geçen gün arttığını belirten Zorluoğlu, Van’a yatırım yapmak isteyen yatırımcıların kendileri ile görüşmeler gerçekleştirdiğini, ön araştırma yapan yatırımcı sayısının oldukça sevindirici olduğunu söyledi. Güven ortamının sürekli olmasının turist sayısı üzerinde de oldukça etkili olduğunu belirten Zorluoğlu, şu anda kasım sonuna kadar doluluk yüzünden rezervasyon alınamadığını sözlerine ekledi.

ekonomi van iranlı turist turizm turist
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek