Sırbistan’a 35 Milyon Euroluk Yatırım!
Advert Advert Advert

Sırbistan’a 35 Milyon Euroluk Yatırım!


Sırbistan’a 35 Milyon Euroluk Yatırım!
Sırbistan’a 35 Milyon Euroluk Yatırım! Dilek Demirler -

Taypa tarafından Sırbistan’ın Kraljevo kentinde bir hazır giyim ve konfeksiyon fabrikası kuruluyor.

Taypa tarafından Sırbistan’ın Kraljevo kentinde bir hazır giyim ve konfeksiyon fabrikası kuruluyor. Şirket, Sırbistan’da kuracağı yeni fabrikaya 5 yıl süresince 35 milyon euro yatırım yapacak. Fabrikada yaklaşık olarak 2.500 kişiye iş imkanı sağlanacak.

Mısır ve Cezayir’de Üretim Yapılıyor

Tay Group, Mısır’da yaklaşık olarak 2.500 kişinin çalıştığı bir tesitse üretim yapıyor. 2018 yılında Cezayir’de Tayal SPA adlı şirketle üretime geçme planları yapan Tay Group’a bağlı şirketlerden olan Taypa, Sırbistan’da hayata geçirmeyi planladığı tekstil alanındaki yeni yatırım için imzalar atıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında iki ülkenin Cumhurbaşkanları huzurunda imzalanan İyi Niyet Anlaşması’na Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak ile Sırbistan Ekonomi Bakanı Goran Knezevic imza attı.

2.500 Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

Sırbistan’ın Belgrad kentinde imzalanan anlaşma kapsamında Taypa, Kraljevo kentinde kurulacak olan konfeksiyon ve hazır giyim tesisi için 5 yıl boyunca toplamda 35 milyon euro yatırım yapacak. Sırbistan’da kurulacak olan tesiste ortalama 2.500 kişinin işe alınması hedefleniyor. Taypa tarafından yapılacak olan yeni yatırımın yapılacağı kent olan Kraljevo, Sırbistan’ın Belgrad kentinin 160 kilometre kadar güneyinde bulunuyor. Kent, uluslararası ulaşımın ağlarının da odak noktasında yer alıyor.

Türkiye'de 70 Bin Metrekarelik Alanda Üretim Yapılıyor

Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic geçen temmuz ayında İstanbul’da tertiplenen Dünya Petrol Kongresi kapsamında bir araya gelmiş ve Sırbistan’daki yatırım fırsatları ile ilgili görüşmüşlerdi. 

Taypa’nın Türkiye genelinde 4 ayrı bölgede toplamda 70 bin metrekarelik bir alanda üretim yapıyor. Şirket bünyesinde 3.000 kişiye iş imkanı tanınırken, 50 ayrı ülkeye de ihracat yapılıyor. Taypa, 2016 yılını 95 milyon ciro yaparak ve 81 milyon liralık ihracat yaparak kapattı. 

Sırbistan’ın Kraljevo kenti Tay Group Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Sırbistan Cumhurbaşkanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!