Bal Ormanları İle Arıcıların Yüzü Gülüyor
Advert Advert Advert

Bal Ormanları İle Arıcıların Yüzü Gülüyor


Bal Ormanları İle Arıcıların Yüzü Gülüyor
Bal Ormanları İle Arıcıların Yüzü Gülüyor Hatice Demir -

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan açıklamada arıcılar için yeni bal ormanları kurularak üretimin arttırılmasına çalışıldığı belirtildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada orman varlığının korunması, arttırılması ve de kırsal kalkınmanın sağlanması için gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verildi. Özellikle son dönemlerde arıcılık sektörü için gerçekleştirilen çalışmalara da değinilen açıklamaya göre Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgesinde arıcıların kullanımı için 11 bal ormanı oluşturulduğu ifade edildi. Bölge arıcılarının yüzünü güldüren bu ormanların toplam büyüklüğü 11 bin 226 dekar. Bölgedeki bal üretiminin 76 bin ton civarında gerçekleşmesi ve bu üretimden 2,6 milyon lira gelir elde edilmesi projenin hedefleri arasında yer alıyor.

Proje Farklı Bölgelere de Uygulanacak

Yapılan açıklama aynı çalışmanın farklı bölgelerde de hizmete sunulması ile birlikte vatandaşların ormanlardan istifadesinin arttırılmış olacağını belirtiyor. Bakan Veysel Eroğlu’nun da görüşlerine yer verilen açıklamada ülkenin farklı bölgelerinde 26 ayrı eylem planı ile gelir getirici türde ormanlar teşkil edildiği belirtildi.

Bakan Çalışmaların Artarak Devam Edeceğini Belirtti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu açıklamada düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Bakanlık olarak üzerinde durmamız gereken konulardan birinin vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak olduğunun farkındayım. Biz “Orman teşkilatı, orman köylüsünün hasmı değil, hısmıdır” duygu ve düşüncesi ile hareket ediyoruz. Bu nedenle gelir getirici orman çalışmalarımızı her geçen gün arttırarak farklı bölgelere de bu hizmeti ulaştırıyoruz. Hali hazırda 26 eylem planı hazırladık ve farklı bölgelerde ormanlarımızı vatandaşların kullanımına sunduk. Bunun yanı sıra bazı bölgelerde orman köylümüze arı da verdik, petek de verdik, kredi de sağladık. Arıcılarımızın yüzü yaptığımız hizmetler sayesinde gülüyor. Biz de onların bu mutluluğu ile mutlu oluyoruz.”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bal ormanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!