Maliye Bakanı Ağbal Torba Yasa Konusundaki İddialara Cevap Verdi
Advert Advert Advert

Maliye Bakanı Ağbal Torba Yasa Konusundaki İddialara Cevap Verdi


Maliye Bakanı Ağbal Torba Yasa Konusundaki İddialara Cevap Verdi
Maliye Bakanı Ağbal Torba Yasa Konusundaki İddialara Cevap Verdi Hatice Demir -

Maliye Bakanı Ağbal ülke ekonomisinin gidişatının iyi olmadığı için çeşitli kamu lojmanlarının satışının torba yasa ile düzenlendiği şeklindeki iddiaları yalanladı.

Hazırlıkları devam eden torba yasa çeşitli tartışmaları da gündeme getirdi. Önce Motorlu Taşıtlar Vergisindeki %40 artış vatandaştan gelen tepki nedeni ile geri çekildi. Ardından kamu lojmanlarının satışının altındaki neden konusunda çeşitli spekülasyonlar ortaya atıldı.

Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye devam ediyor. Bu görüşmelerde milletvekillerinden gelen soruları yanıtlayan Ağbal tasarının ülke ekonomisini düzenlemek için önemli gündem maddelerini içerdiğini belirterek bu konudaki spekülasyonların yanlış ve yararsız olduğunu belirtti.

Ekonomimiz İyi Durumda

Torba yasa içerisinde yer alan bazı kamu lojmanlarının satışı ile ilgili düzenlemenin ülke ekonomisinin kötüye gidişini durdurmak için bir hamle olmadığını belirten Bakan Ağbal konu ile ilgili şu şekilde konuştu:

“Atıl durumdaki kamu lojmanlarının satışının ekonomik durumumuz ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Ülkemiz 2017 yılı toplamında ekonomisinde uluslararası kuruluşlar tarafından yüzde 6 büyüme beklenen ve büyük ihtimal ile bu rakamın da üzerine çıkacak olan bir ekonomik sisteme sahiptir. Torba yasalar konusundaki olumsuz düşüncüleri de yerinde bulmadığımı belirtmek istiyorum. Bu yasalar koordinasyon içerisinde olma koşulu ile yararlı olmakta ve kısa zamanda çok fazla sorunu çözüme kavuşturmamızı sağlamaktadır. Bu yöntemin doğru olduğuna inanıyor ve sıklıkla kullanmakta bir olumsuzluk görmüyorum.”

Lojman Satışı İle Daha Modern Alanlar Elde Edilecek

Özellikle Ankara Saraçoğlu mahallesindeki kamu lojmanlarının satışının o bölgede prestijli bir yaşam alanı oluşturulması için düşünüldüğünü belirten Ağbal, sit alanı özelliğine sahip bölgede herhangi bir yıkım yapılmayacağını sözlerine ekledi. Projenin bölgedeki nezih havaya herkesin ulaşması ve yeşilliklerden faydalanması için Ankaralılar tarafından sevinçle karşılandığını belirten Bakan bölgede bir beton yığınına müsaade edilmeyeceği ve bu alanın bir prestij projesi olarak değerlendirileceğini belirtti.

Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı torba yasa kamu lojmanlarının satışı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!