Akdağ: Söylemez Barajında İhale Dönemi Başlıyor!
Advert Advert Advert

Akdağ: Söylemez Barajında İhale Dönemi Başlıyor!


Akdağ: Söylemez Barajında İhale Dönemi Başlıyor!
Akdağ: Söylemez Barajında İhale Dönemi Başlıyor! -

Bölge tarımı için çok önemli olan Söylemez Barajı’nda büyük ilerleme kaydedildiğini belirten Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, tarım arazilerini suya kavuşturacak olan projede ihale aşamasına gelindiğini, ihalenin 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşeceğini söyledi.

Türkiye’de yapılan çalışmaların büyük önem taşıdığı son yıllarda gerçekleştirilen projelerin yatırım ve ekonomi açısından büyük önemli olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Söylemez Barajı’nın Aşağı Pasinler ve Yukarı Pasinler ovalarındaki tarım arazilerini suya kavuşturacağını bölge tarım üretimi açısından büyük önemi olduğunu söyledi. Erzurum’un ve bölge halkının bu projeyi büyük umutlar ile beklediğini, barajın yapılması ile bölgede ekonomik açıdan ciddi bir hareketlenme olacağını belirten Akdağ, tarım arazilerinin su ile kavuşmasının bu bölgedeki en önemli çalışmaların başında geldiğini söyledi. Projenin ihale aşamasına gelmesinin önemli bir ilerleme olduğunu belirten Akdağ, Söylemez Barajı ihalesinin 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi. Projenin ihale aşamasında gelmesinde büyük katkıları olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkürlerini sunan Akdağ, bu konuda ilgili bakanların ve Erzurum milletvekillerinin de katkısının olduğunu, kendisinin de proje tamamlanana kadar yakından takip edeceğini söyledi.

Baraj Elektrik Üretimi İle Ülke Ekonomisine Katkı Sağlayacak

Barajın tamamlanması ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten Akdağ, barajın tamamlanması ile bölgede bulunan 347 bin 280 dekarlık tarım arazisinin su ile kavuşacağını söyledi. Söylemez Barajı’nın maliyetinin 1 milyar 200 milyon lira seviyesinde olacağını belirten Akdağ, barajda 202,69 gigawat saat elektrik üretimi sağlanacağını ve bu şekilde ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlanacağını söyledi.

ekonomi tarım arazisi Söylemez Barajı ihale
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!