Çolak: 2 Bin 200 Komiser Yardımcısı Alınacak!
Advert Advert Advert

Çolak: 2 Bin 200 Komiser Yardımcısı Alınacak!


Çolak: 2 Bin 200 Komiser Yardımcısı Alınacak!
Çolak: 2 Bin 200 Komiser Yardımcısı Alınacak! -

Emniyet teşkilatında 22 binin üzerinde ihraç olduğunu 12 bin civarında personelinde açığa alındığını belirten Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, bu kapsamdaki çalışmalar neticesinde 2 bin 200 komiser yardımcısının alınacağını duyurdu.

Antalya’da Polis Akademisi Başkanlığı Göç ve Sınır Güvenliği Araştırma Merkezi (GÖÇMER) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Göç ve Güvenlik Konferansı’nda bir açıklama yapan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında emniyet teşkilatında yaşanan değişiklikler hakkında bilgi verdi. Darbe girişimi sonrasında ihraç edilen ve açığa alınan personel sayısı hakkında açıklama yapan Çolak, girişim sonrasında emniyet personeli sayısında ciddi bir değişiklik olduğunu sözlerine ekledi. Son 3 yıllık zaman diliminde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını, 15 temmuzda tüm ülkeyi işgal atına almaya çalışanlara geçit vermemek için sıkı çalışmaların yürütüldüğünü belirten Çolak, bu konuda taviz verilmediğini ev personel hakkında keskin kararların uygulandığını söyledi. Göreve geldikleri zaman sürecinde akademiden temizlik çalışmalarının başlatıldığını, teşkilatın ihtiyacı olan genç polis memuru ve amirlerin yetiştirildiğini belirten Çolak, bu süreçte 38 binin üzerinde polis memurunun 7 bin 300’ün üzerinde ise komiser yardımcısının teşkilata katıldığını söyledi.

İki Hafta İçerisinde Eğitimler Başlayacak

Yakın zamanda komiser yardımcılığı için adaylık sınavlarının duyurulacağını belirten Çolak, sınav sonrasında 2 bin 200 komiser yardımcısının eğitime başlatılacağını söyledi. Böylelikle öğrenci sayısının 25 bini aşacağını belirten Çolak, 15 Temmuz sonrasında 22 binin üzerinde ihraç gerçekleştiğini 12 binin üzerinde de açığa alınmış personel olduğunu sözlerine ekledi.

ekonomi GÖÇMER polis personel alımı emniyet personeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!