Beklenen Haber Geldi, Yasak Kaldırıldı!
Advert Advert Advert

Beklenen Haber Geldi, Yasak Kaldırıldı!


Beklenen Haber Geldi, Yasak Kaldırıldı!
Beklenen Haber Geldi, Yasak Kaldırıldı! -

Turizmcilerin dört gözle beklediği haber Atina’dan geldi. Yunanistan ziyaretinde turizmcilerin beklediği müjdeli haber veren Bakan Arslan, müzakerenin olumlu geçtiğini feribot yasağının kaldırıldığını, iki ülkenin de turizmi ve ekonomisi açısından önemli bir karar olduğunu söyledi. Arslan bugünden sonra yolcu feribotlarının çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Turizmcilerin dört gözle beklediği müjdeli haber sonunda geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Yunanistan’ın başkenti Atina’ya gerçekleştireceği ziyareti yakından takip eden Türkiye ev Yunanistan’daki turizm sektörü temsilcilerinin yüzü gelen haber ile gülmeye başladı. Yunanistan Denizcilik Bakanı Kouroumplis ile Atina’da gerçekleştirilen görüşme sonrasında bir açıklamada bulunan Bakan Arslan, müzakerenin olumlu geçtiğini, bu alanda iki konunun görüşüldüğünü, yolcu feribotlarının çalışıp çalışmamasının gündem teşkil ettiğini söyledi. İki taraf olarak ortak bir karara varıldığını, her iki ülkenin de turizm ve ekonomisi açısından olumlu gelişmelerin yaşanması doğrultusunda bir karar verildiğini belirten Bakan Arslan, bugünden sonra yolcu feribotları için uygulanan yasağın kaldırıldığını, feribotların çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 24 metrenin altında bulunan ticari yatların Yunan adalarına çıkışının 25 Eylül itibari ile yasaklandığını ve yasağın devam edeceğini açıklayan Bakan Arslan, teknik heyetlerin bu konuda çalışma yapması gerektiğini bu yasağın da kalkmasını istediklerini söyledi.

Beyaz Bayrak Ülkesi Olmayı Kaybetme Riski Alınmayacak!

Her iki ülkenin de ekonomisi ev turizmi açısından seferlerin büyük önemi olduğunu belirten Arslan buna rağmen Türkiye’nin ‘’ Beyaz Bayrak’’ ülkesi olmayı kaybet riskine girmeyeceğinin altını çizdi. Arslan Beyaz bayrak ülkesi konumunda oluğu en üst seviyede muamele görürken bunu kaybetme riskinin alınamayacağını söyledi.

ekonomi Atina yolcu feribotu turizm turist ticari yat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek