İkinci El Araç Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor!
Advert Advert Advert

İkinci El Araç Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor!


İkinci El Araç Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor!
İkinci El Araç Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! -

Yıl sonuna yaklaştıkça tüketicilerin sıfır araçlara karşı talebinin daha da yoğunlaştığını belirten yetkililer bu durumun ikinci el araç piyasasında fiyatların düşmesine neden olduğunu söyledi. Konu hakkında detaylı bilgi veren yetkililer bazı araçlardaki fiyat düşüşünün 10 bin liraya kadar çıkabildiğini söyledi.

2017 yılının son günlerine yaklaşılırken Türkiye’deki otomobil fiyatları hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulunan Otomotiv Distribütörleri Derneği yetkilileri, otomotiv piyasasında ikinci el araç fiyatlarının düşüşünün devam ettiğini söyledi. Dernek tarafından düzenlenen raporu kamuoyu ile paylaşan yetkililer 2016 yılının temmuz ayında toplamda 45 bin 466 adet sıfır aracın satışının gerçekleştirildiğini, ağustos ayında bu rakamın 53 bin 977 adete, temmuzda 51 bin 340 adeta ulaştığını ekim ve kasım aylarında ise satış rakamlarının 63 bin 746 ve 95 bin 783 adeta ulaştığını yılın son ayında ise bu rakamın daha da artış göstererek 108 bin 44 adeta ulaştığını söyledi. Geçtiğimiz yıl ile bu yıl arasında bir kıyaslama yapan dernek yetkilileri, bu yılda temmuz ayı itibari ile sıfır otomobil satışlarının artış göstermeye başladığını, yıl sonuna yaklaştıkça bu rakamların artışının çoğalacağını söyledi.

İkinci El Araçta Fiyat 10 Bin Lira Kadar Düşebiliyor!

Hem şirketlerin hem de vatandaşların sıfır araca yönelmesinin ikinci el araç piyasasında fiyatların düşmesine neden olduğunu, yılın ilk aylarında 2015 model bir ikinci el aracın 40 ila 60 bin lira seviyesinde olduğunu yılın sonuna doğru ise 36 bin ila 54 bin seviyesine gerilediğini belirten Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç almak isteyen tüketicilerin bu fırsatı değerlendirebileceğini söyledi.

ekonomi otomobil fiyatları sıfır araç ikinci el araç MASFED
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek