Yapı Kredi Bankası'ndan 100.000 TL Konut Kredisi!
Advert Advert Advert

Yapı Kredi Bankası'ndan 100.000 TL Konut Kredisi!


Yapı Kredi Bankası'ndan 100.000 TL Konut Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan 100.000 TL Konut Kredisi! Pınar Çürük -

Yapı Kredi Bankası, 120 ay vadeli ve uygun faizli konut kredisi sunuyor.

Yapı Kredi Bankası, 120 ay vadeli ve uygun faizli konut kredisi sunuyor.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları yüzde 1,01 olup, sabittir. Yani uygulanan faiz oranları alınan kredinin miktarına, düzenlenen ödeme planının süresine ya da kişi özelinde değişiklik göstermiyor. Ancak alınabilinen kredinin tutarı satın alınan eve göre değişiyor. Yapı Kredi Bankası, satın alınan ev için ekspertiz raporu çıkartıyor.  Çıkarılan rapordaki taşınmazın değerinin yüzde 80'i kadar da konut kredisi veriliyor. Yüzde 80'den fazla kredi kullanmak isteyen müşterileri için banka ek teminatlar istiyor.

Kişilerin konut kredisi ödeme planlarındaki vade sonundaki yaşlarının en fazla 70 olması gerekiyor. Yani 69 yaşındaki bir kişi 120 ay vadeli konut kredisinden yararlanamıyor. Ödemelerde çeşitli kolaylıklar sağlayan banka, hem eşit ödemeli, hem de değişen ya da ara ödemeli imkanlar sağlıyor. Ayrıca sunulan bir diğer avantaj ise 2 kişi bir kredi kullanabiliyor.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvurusu hem şubelerden hem de bankanın web sitesinden yapılabiliyor. Webden kredinin onaylanması halinde de kişilerin yine banka şubelerinde gitmeleri, krediye konu olan evrakları imzalamaları, istenilen belgeleri getirmeleri gerekiyor. Kredi için kişilerden nüfus cüzdanlarının fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak evin fotokopisi ve ikametgah belgesi isteniyor.

100.000 TL Konut Kredisi

Yapı Kredi'den alınan 120 ve 60 ay vadeli 100 bin TL konut kredileri için aylık kredi ödemeleri sırası ile bin 441,66 ve 2 bin 230,51 TL oluyor.  Yıllık maliyet oranları ise sırası ile yüzde 13,1962 ve yüzde 13,4896 oluyor. Ekspertiz raporu için ek ücret alınıyor. Bu ücret evin konumuna göre değişiyor. Ayrıca 185 TL ipotek tesis ücreti,  500 TL dosya masrafları için ücret tahsil ediliyor.

Bu içerik 12 Ekim 2017 Perşembe günü aşağıda yer alan bankaya ait resmi internet sitesi aracılığı ile Ekonomi7.com ziyaretçileri için özel olarak hazırlanmıştır.

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/konut-kredisi

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisinden diğer bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası uygun faizli konut kredisi konut kredisi faiz oranları konut kredisi başvurusu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!