Elektrikli Araca Yoğun İlgi! Yüzde 717 Artış Var!
Advert Advert Advert

Elektrikli Araca Yoğun İlgi! Yüzde 717 Artış Var!


Elektrikli Araca Yoğun İlgi! Yüzde 717 Artış Var!
Elektrikli Araca Yoğun İlgi! Yüzde 717 Artış Var! -

Elektrikli ve hibrit araç satışlarındaki yükselişin ciddi boyutlarda olduğunu belirten yetkililer bu ürünlere olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Geçen yılın aynı dönemine göre satışlarda yüzde 717 oranında artış olduğunu belirten yetkililer satış rakamının 2 bin 763’e ulaştığını söyledi.

Türkiye’de elektrikli ve hibrit araç satışında ciddi bir hareketlilik yaşandığını, 2017 yılının ilk 9 aylık kısmında bu alandaki araçların satışında yüzde 717 seviyesinde bir artış olduğunu belirten Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Platformu'nun (TEHAD) yetkilileri, bu alanda söz konusu dönemde en çok talep gören aracın Toyota C-HR türü araç olduğunu açıkladı. Her geçen gün hibrit ve elektrikli araca olan talebin arttığını, tüketicilerin bu araç türlerine yöneldiğini belirten yetkililer, aynı dönemde 2 bin 184 adet Toyota C-HR’nin tüketiciler tarafından talep gördüğünü, bu satışı 130 adetlik satışı ile Toyota RAV4 Hibrit ve 117 adetlik satışı ile de Toyota YARIS’in izlediğini söyledi. Bu süreçte toplamda 46 adet elektrikli ve 2 bin 717 adet hibrit araç satışı yapıldığının altını çizen yetkililer, geçen yıl bu rakamın 338 adet olduğunu söyledi.

Dünyada Da Elektrikli Araca Yoğun İlgi Var

Elektrikli araçların piyasada her geçen gün daha çok yer aldığını belirten TEHAD Kurucusu Berkan Bayram, dünyada da elektrikli araca yoğun bir ilgi olduğunu, 2011 yılındaki 45 bin adet olan satış rakamının bu yıl 2 milyon seviyesine geldiğini söyledi.

Her 10 Araçtan 4’ü Elektrikli Olacak

Geleceğin elektrikli araçlar ile organize edileceğini, satışlardaki bu artışın devam edeceğini belirten Bayram, 2025 yılı itibari ile satılan her 10 araçtan 4’ünün elektrikli olacağını, ülkemizin bu alandaki yatırımlarını artırması gerektiğini söyledi.

ekonomi hibrit elektrikli araç TEHAD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
25.02.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
25.02.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
25 Şubat Serbest Piyasa Altın Fiyatları! Çeyrek Altın Kaç Lira?
25 Şubat Serbest Piyasa Altın Fiyatları! Çeyrek Altın Kaç Lira?