En Kârlı Yatırım 1+1 Dairede!
Advert Advert Advert


En Kârlı Yatırım 1+1 Dairede!


En Kârlı Yatırım 1+1 Dairede!
En Kârlı Yatırım 1+1 Dairede! -

1+1 dairelerin amortisman süresinin kısalığı ile konut yatırımında daire tipleri arasında 18 yıllık ortalama ile ilk sırada yer aldığını belirten yetkililer, 68 metrekare ortalama büyüklük ve 1580 lira kira ücreti ile amortisman süresinin 18 yıl olduğunu açıkladı.

İstanbul’daki konut satışları ve amortismanları hakkında bir araştırma yapan Gayrimenkul veri analizi platformu Endeksa’ya göre İstanbul’un en kârlı yatırım ürünü 1+1 dairelerden oluşuyor. İstanbul’da en kârlı konutun 1+1 daireler olarak açıklandığı araştırmaya göre 1+1 dairler amortisman süresinin kısalığı ile ilk sırada yer almayı başarıyor. 1+1 dairlerin amortisman süresinin ortalama olarak 18 yıl olduğunu belirten yetkililer, bu amortisman süresinin konutların tipine göre farklılık gösterdiğini 2+1 dairelerde 19 yıl, 3+1 dairelerde ve 4+1 dairelerdeki amortisman süresinin 23 yıla kadar çıktığını söyledi. Yapılan araştırmanın "İstanbul'da Konut Tipine Göre Geri Dönüş Süreleri" başlığı altında yapıldığını, şehrin genelindeki ortalama metrekare satış fiyatının 4325 lira seviyesinde odluğunu belirten yetkililer, ortalama kira tutarının ise 2215 lira seviyesinde olduğunu belirtti.

Kârlı Yatırım İçin 1+1’den Vazgeçmemeli

Konutların amortisman süresi dikkate alındığında en kârlı yatırımın 1+1 daireler için olduğunu, ortalama olarak 68 metrekare olan bir 1+1 dairenin 1580 liralık kira ile 18 yılda kendisini amorti ettiğini belirten yetkililer, şehirde amortisman süresi en yüksek olan ilçenin Bakırköy olduğunu belirtti.

1+1’de Adres Sultangazi

İstanbul’da yatırım yapmak isteyenler için şehri ilçe bazında değerlendirmeye aldıklarını belirten yetkililer, 1+1 dairelerde en hızlı dönüşümün 11 yıllık amortisman süresi ile Sultangazi olduğunu, bu ilçeyi Bahçelievler, Esenler ve Güngören’in takip ettiğini söyledi.

ekonomi konut 1+1 daire amortisman konut satışları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!