2018’de Hizmete Açılması Hedefleniyor!
Advert Advert Advert


2018’de Hizmete Açılması Hedefleniyor!


2018’de Hizmete Açılması Hedefleniyor!
2018’de Hizmete Açılması Hedefleniyor! Çiğdem Yeniay -

İstanbul’da bazı banliyö hatları, İstanbul-Ankara YHT hattına entegre edilmek için kapatılmıştı. Hizmet dışı bırakılan Sirkeci - Halkalı ile Söğütlüçeşme - Gebze arasındaki hatlarda entegrasyon çalışmalarında artık sona yaklaşıldı.

İstanbul’da bazı banliyö hatları, İstanbul-Ankara YHT hattına entegre edilmek için kapatılmıştı. Hizmet dışı bırakılan Sirkeci -  Halkalı ile Söğütlüçeşme -  Gebze arasındaki hatlarda entegrasyon çalışmalarında artık sona yaklaşıldı.  

İstanbul – Ankara Arasında Hizmet Verecek

Hatların kapatılma nedeni İstanbul-Ankara YHT hattına entegrasyondan dolayı olmuştu. Çalışmaların tamamlanması ardından İstanbul’un Halkalı İlçesinden Ankara’ya uzanan yüksek hızlı tren hizmete girecek. YHT hattı iki kent arasındaki ulaşımın süresini kısaltacak ve konforlu bir seyahat fırsatı sunacak.

Havadan Görüntülendi

İşte bu entegrasyon çalışmalarında gelinen son nokta havadan görüntülendi. Halkalı ile Sirkeci arasında ulaşım sağlayan tren hattında güzergahtaki çalışmaların aralıksız devam ettiği gözden kaçmazken, genel hatların ortaya çıktığı görüldü. Gelişmeleri duyan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

Güzergah Artık Net Şekilde Görülüyor

Marmaray’ın uzantısı olarak hizmet verecek güzergahta, yol artık uzaktan da olsa net olarak görülebiliyor. Görüntülerden tren hattı üzerinde devam eden çalışmalarında hızlandığı anlaşılıyor. Entegrasyon faaliyetleri nedeniyle hizmet dışı kalan hattın yeniden devreye alınmasını bekleyen İstanbullular çalışmaların yıllardır sürdüğünden şikayet ederken, hattın biran önce yeniden hizmete açılmasını istiyor.

Vatandaşlar Çalışmaların Biran Önce Tamamlanmasını Bekliyor

Entegrasyonun devam ettiği hatta yakın oturan vatandaşlar inşaat çalışmalarının yaz mevsiminin başında yavaşladığını hatta durma noktasına geldiğini belirtirken, son aylarda hız kazandığını ifade etti. Vatandaşlar faaliyetlerin bu hızla ilerlemesi halinde hattın kısa sürede devreye alınmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Çalışmaların devam ettiği güzergahta esnaflık yapan vatandaşlardan bazıları inşa çalışmaları nedeniyle satışlarında düşüş yaşadıklarını dile getirirken, bazıları ise hattın hizmete başlamasını ve işlerinin açılmasını istediklerini kaydetti. 

istanbul-ankara yht sirkeci-halkalı hattı söğütlüçeşme-gebze tren hattı istanbul banliyö hattı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018