Dünya Bankası Türkiye Ekonomisi Hakkında Olumlu Mesajlar Verdi!
Advert Advert Advert


Dünya Bankası Türkiye Ekonomisi Hakkında Olumlu Mesajlar Verdi!


Dünya Bankası Türkiye Ekonomisi Hakkında Olumlu Mesajlar Verdi!
Dünya Bankası Türkiye Ekonomisi Hakkında Olumlu Mesajlar Verdi! Seda Polat -

Dünya bankası verilerine istinaden konuşan Dünya Bankası Türkiye Direktörü Johanssen Zutt, Türkiye'nin geçtiği ve geçirdiği dönem itibariyle ekonomik yönden büyük ilerleyiş kaydettiğini belirtti.

Dünya bankası verilerine istinaden konuşan Dünya Bankası Türkiye Direktörü Johanssen Zutt, Türkiye'nin geçtiği ve geçirdiği dönem itibariyle ekonomik yönden büyük ilerleyiş kaydettiğini belirtti. Özellikle geçtiğimiz sene yaşanan darbe girişimi sonrasına değinen Zurr, Türkiye ekonomisinin olumlu şeyler vaat ettiğini belirtti. Beklentilerin yüksek olduğu mesajını veren Zutt, tam sayısal verilerin açıklanması için GSYH verilerini işaret etti.

IMF Yıllık Toplantısında Görüşüldü!

Yıllık toplantı bünyesinde temaslarını gerçekleştiren Dünya Bankası Türkiye direktörü Zutt, burada gerçekleşen temaslar neticesinde Türkiye ekonomisinin hızlı bir toprlanma süreci atlattığını belirtti. Türkiye ekonomisi bünyesinde gerçekleşen bu hızlı tepkilerin büyük oranda hükümete borçlu olunduğunu belirten Zutt, Türkiye hükümetinin ekonomi yönünde ki politikalarına güvendiklerini belirtti.

2018 İçin Beklentiler Büyük

Türkiye ekonomisi verilerini incelediklerinde büyüme oranlarını öne çektiklerini belirten Zutt, %3,4 ile %4 oranında büyüme beklediklerini belirtti. Türkiye ekonomisi bu hızla giderse %5'lik büyüme oranlarına dahi ulaşabilir. Bu rakamların sinyalini veren Zutt, bu kararlı gidişatı sürdüren hükümetin çabalarının boş kalmayacağı yönünde mesajlar iletti.

Türkiye Ekonomisinin Genel Hatları

Ekonominin durumu genel hatlarıyla olumlu sinyaller vermekte. Öyle ki devamlı büyüme yolunda ilerleyen Türkiye, aynı hızla devam ederse hedefine ulaşacak. Önüne çıkan birçok engeli ekonomik boyutlara taşımadan atlatan Türkiye hakkında beklentiler büyük. 15 temmuz başta olmak üzere yaşanan hemen her türlü terör ve ülke ekonomisi düşmanı olaylar Türkiye ekonomisini geriye götürme çabası içermektedir. Ancak Zutt kanadından yapılan basın açıklamasında da belirtildiği üzere Türkiye halkı ve hükümeti bu noktada güçlü bir politika izledi.

dünya bankası Türkiyenin ekonomik gidişatı ekonomi haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!