İki Dev Bankaya Kara Para Aklama İncelemesi!
Advert Advert Advert


İki Dev Bankaya Kara Para Aklama İncelemesi!


İki Dev Bankaya Kara Para Aklama İncelemesi!
İki Dev Bankaya Kara Para Aklama İncelemesi! Seda Polat -

HSBC ve Standart Chartered’in kara para akladığı yönünde haberler var!

HSBC ve Standart Chartered’in kara para akladığı yönünde haberler var! İki bankanın da Güney Afrika kaynaklı kara para transferlerine aracılık ettiği yönünde iddialar mevcut. Bu iddialara ilişkin inceleme başlatıldı.

Birleşik Krallık’ın maliyeden sorumlu Bakanı Philip Haamond, iki İngiliz bankasının kara para aklama yönünde hareketi olduğunu bildirdi. Güney Afrika kaynaklı kara para aklama faaliyetlerinde aracılık ettiği yönündeki iddiaların incelenmesi sebebiyle denetleme kurumlarına talimat verdiğini bildirdi.

Lord Peter Hain Mektupla Anlattı!

Birleşik Krallık’ın resmi yayın kurumu olan BBC, iddiaları gündeme taşıyan Lord Peter Hain, Maliye Bakanı olan Hammond’a detaylı bir mektup yazdı. Hammond ise yetkili denetim kurumlarına inceleme başlatmaları yönünde talimat verdi.

İki İngiliz dev bankası söylentiye göre tam 400 milyon İngiliz sterlin hacmindeki kara parayı aklamaya aracılık etmiş.

İki Varlıklı Aile de İşin İçinde!

Birleşik Krallık medyası, söz konusu bu kara para aklama işinin Hintli Gupta ve Jacop Zuma ailelerinin varlıkları ili ilişkili olabileceği yönünde iddialarda bulunuyor.

Konuya ilişkin olarak Birleşik Krallık Hazinesi’nden yapılan açıklama ışığında, suçlamaların son derece ciddiye alındığını, Lord Peter Hain’in mektubunun Finansal Yönetim Otoritesi tarafına ve yetkili taraflara iletildiğini ve bu kurumların içerisinde yer alan Ulusal Suçlarla Mücadele Ajansı ve Yolsuzlukla Mücadele Ofisi de yer aldığı belirtildi.

Bu iki büyük bankanın bu suçlamaya dair herhangi bir açıklaması henüz gerçekleşmedi. İki bankanın gerçekleştirdiğinin iddia edildiği büyük meblağ karşısında ne cevap verecekleri de büyük merak konusu. Ayrıca iki ünlü ailede bu konuya ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı. İncelemenin sonucu büyük bir merakla bekleniyor. 

hsbc standart chartered ekonomi haberleri kara para aklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!