Advert Advert AdvertVolkswagen’den 5 Bin Euro’ya Araba Geliyor! Skoda ile Beraber Çalışacak!


Volkswagen’den 5 Bin Euro’ya Araba Geliyor! Skoda ile Beraber Çalışacak!
Volkswagen’den 5 Bin Euro’ya Araba Geliyor! Skoda ile Beraber Çalışacak! Seda Polat -

İki yeni modelle piyasaya giriş yapacak olan firmalar, yeni modellerde düşük fiyat segmentine girecek.

Öncelikle Asya pazarını hedef olan bu planda, Volkswagen fiyatları 5 bin Euro, 8 bin ve 10 bin Euro arasında değişecek. İki yeni modelle piyasaya giriş yapacak olan firmalar, yeni modellerde düşük fiyat segmentine girecek. Skoda ile bu iş için iş birliği içine giren Volkswagen, alınacak sonuçlara göre operasyonu diğer bölgelerde de uygulamayı düşünüyor.

Volkswagen, Tata ile sonlanan iş birliğine rağmen, henüz yer almadığı düşük fiyat segmentli araç üretimine giriş için planlanan programına devam ediyor. Gelen haberlere göre 2020 yılında ili yeni model de belirtilen özellikler doğrultusunda piyasaya sürülecek.

Skoda ile Çalışacak Ama Marka Adı Farklı Olacak!

Volkswagen, üretim için grup marklarından Skoda ile çalışacak, ancak yeni üretilen araçta ne Skoda’nın ne de Volkswagen’in adı bulunmayacak. Farklı bir isim belirlenecek.

Bu araç Hindistan’da 5 bin Euro fiyata sahip olurken, Çin’de iki modelin de 8-10 bin Euro arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Düşük fiyat grubundaki bu araçlar için Skoda her yıl 400 ile 500 arasında üretim yapabilecekken, yeni modellerde de satılma ihtimali söz konusu.

Tedarikçilerle ilk görüşmenin yapıldığını söyleyen Skoda marka yöneticisi, analizlerinin neticesinde karar vereceklerini bildirdi. Bu planın Çin pazarındaki ortağı ise FAW olabilir. Volkswagen tarafından ise herhangi bir açıklama ya da detay gelmiş değil.

Ağustos ayında Skoda ve Tata arasında belirlenen iş birliği sonraları teknik ve finansal açıdan istenen sonuçların verilmediği gerekçesiyle sonlandırılmıştı. Suzuki anlaşması da ne yazık ki aynı hüsranla sonuçlanmıştı. 

volksvagen skoda 5 bin Euro'ya araba volksvagen ile skoda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Katılım'dan 15.000 TL İhtiyaç Finansmanı!
Ziraat Katılım'dan 15.000 TL İhtiyaç Finansmanı!
Değişen Yönetmelikle SGK Taşınmazları Taksitle Satabilecek!
Değişen Yönetmelikle SGK Taşınmazları Taksitle Satabilecek!