İş Kuran Vatandaşa Çeşitli Kurumlardan 4 Destek!
Advert Advert Advert


İş Kuran Vatandaşa Çeşitli Kurumlardan 4 Destek!


İş Kuran Vatandaşa Çeşitli Kurumlardan 4 Destek!
İş Kuran Vatandaşa Çeşitli Kurumlardan 4 Destek! Seda Polat -

İş kurmak isteyen binlerce vatandaşa farklı kurumlar, değişik isimlerle hibe ve kredi desteği sağlıyor.

İş kurmak isteyen binlerce vatandaşa farklı kurumlar, değişik isimlerle hibe ve kredi desteği sağlıyor. Çoğu bilinmeyen veya gözden kaçan bu destekler tam bir hayat kurtarıcı olabiliyor. Hele hele genç girişimcilere ve işini büyütmek isteyenlere büyük fırsatlar sunuluyor.

Devlet, girişimde bulunmak isteyenleri ve iş kurup başkalarına istihdam sağlamak isteyen yatırımcıları farklı kanallar yoluyla destekliyor. Bazıları hibe yani karşılıksız olan bu desteklerden habersiz. Bu kapsamda alınabilecek destekleri sizler için derledik. Bunlar arasında belki de hiçbir fikriniz olmayan bir kredi şekli “kaymakamlık kredisi”.

Kaymakamlıklara bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından, yeni iş yeri açmak isteyen gençlere kredi imkanı sunuluyor. Bu kredi imkanı 15 bin liraya kadar çıkıyor. 15 bin liraya kadar işletme sermayesi kaymakamlıkça karşılanıyor. İlk bir yıl geri ödemesiz sunulan bu kredi tam 4 yıllık vadeye de sahip. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir şey var. O da kaymakamlığın veya vakfın iş yeri desteği için bütçesi olması gerekiyor.

Ayrıca her ilin ve ilçenin ayrılan bütçesi ve yardım sayısı da aynı değil. Bu kredi için öncelikle vakfa başvurup dosya açtırmak gerekiyor. Açmak istediğiniz iş yeri türü için araştırma yapıp, tüm giderler içinde teklif mektubu almak gerekiyor. Sonrasında ise bir proje haline getiriliyor. Son aşama ise bir memuru kefil olarak getirmek.

Tarımda Kendi İşini Kurmak İsteyene de Var!

Tarım Bakanlığı, kırsal kesimlerde yaşayan ve kendi işini kurmak isteyen gençlere 30 bin TL hibe veriyor. Bu hibe için öncelikle 18-41 yaş aralığında olmanız gerekiyor. Destek, işyeri, dükkan açmak istemeyen sadece köyüne dönüp hayvancılık ve tarımla uğraşmak isteyenlere veriliyor.

Bir Destek de Tübitak’tan!

Tübitak teknoloji odaklı olmak şartıyla yeni ürün tasarlayan yenilikçi iş fikirlerine 150 bin TL’ye kadar hibe desteği veriyor. Her yıl iki kere ilan açılan kuruluşta, gençlerin yenilikçi fikirlerine destek veriliyor.

Girişim adayları herhangi bir konu ve sektör seçmeden başvuru yapabiliyor. 

hibe kredi tarımda kredi desteği destek tübitak desteği kaymakamlık kredisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018