Bakan Et Fiyatlarının Düşeceğinin Garantisini Verdi
Advert Advert Advert


Bakan Et Fiyatlarının Düşeceğinin Garantisini Verdi


Bakan Et Fiyatlarının Düşeceğinin Garantisini Verdi
Bakan Et Fiyatlarının Düşeceğinin Garantisini Verdi Hatice Demir -

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba et fiyatlarının en az yüzde 40 azalacağının garantisini verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Van Ferit Melen Havalimanında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Çeşitli açılışlara katılmak ve vatandaşlar ile bir araya gelmek için geldiği Van ilinde Vali Murat Zorluoğlu, AKP İl Başkanı Zahir Soğan, protokol üyeleri ve parti mensupları tarafından karşılanan Fakıbaba konuşmasına bu kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı. Üç ay gibi kısa bir zamandır Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevinde olmasında rağmen bu alanda önemli adımlar attıklarını belirten Bakan konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Van ilimizin benim için anlamı çok büyük. Uzun yıllar Iğdır’da görev yapmış bir insanım. Ailem ile birlikte sık sık Van’ı ziyaret eder, burada meşhur kahvaltılarınızdan yer ve alışveriş yapardık. Van her şeyin en güzeline, en kalitelisine layık. İnşallah biz de milletvekili ve çalışma arkadaşlarımız ile bu ilimize gereken özeni göstermeye gayret ediyoruz. Bu kentimizde hayvancılık önemli bir gelir kaynağı. Bunun da farkındayız. Ve bu alanda çalışmalar yaparak vatandaşlarımızı desteklemeyi düşünüyoruz”

Et Fiyatları Vatandaşın Memnun Edilmesi İçin Önemli Bir Konu

Fakıbaba Cumhuriyet Caddesinde esnaf ziyareti yaptı ve şehirde gezmekte olan İranlı turistler ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Ziyaret ettiği esnaflardan birinin et fiyatları konusunda yakınması karşısında bu konuya da açıklık getiren Fakıbaba, yakında et fiyatlarının yüzde 40 düşeceğini ancak bu konuda öncelikle vatandaşın adım atarak altın fiyatını düşürmesi gerektiğini ifade etti. “Et ile altın birbirine paralel iki ürün. Altın fiyatları düşerse et fiyatları da düşer. Siz yastık altındaki altınlarınızı ekonomiye kazandırın bakın o zaman et ne kadar oluyor. Biz et konusunda önemli çalışmalar yapacağız. Bu konuda kuşkunuz olmasın. Ülkemizde hayvancılığın arttırılması ile ilgili düzenlemelerimiz mevcut. Zamanı geldikçe bunları teker teker açıklayacağız” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba et fiyatları Van
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!